wersja rosyjska wersja angielska

Golf najczęściej kupowanym samochodem w Europie

Według danych firmy JATO Dynamics, która zajmuje się monitorowaniem europejskiego rynku samochodowego, liczba rejestracji nowych aut w pierwszym półroczu 2017 roku wyniosła 8,4 miliona i jest najwyższa od 10 lat. Aż 6 modeli w TOP10 to samochody niemieckich producentów, 2 modele to przedstawiciele francuskich marek i po jednym z Czech i Japonii. Na pierwszym miejscu wśród najczęściej wybieranych modeli znajduje się VW Golf z wynikiem 237.405 egzemplarzy. Hatchback z Wolfsburga wyprzedza drugie auto w zestawieniu o aż 53.411 sztuk. W TOP10 najczęściej rejestrowanych modeli znalazły się również Polo (3. miejsce z wynikiem 171.554 egzemplarzy) i Tiguan (9. miejsce, 127.392 sztuki). SUV Volkswagena może pochwalić się największym wzrostem liczby rejestracji w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku nie tylko w gronie aut w TOP10, ale nawet w TOP20 – plus 75,2%.

Nowy Golf – naszpikowany technicznymi innowacjami i systemami asystującymi kierowcy oraz poprawiającymi komfort zarówno użytkowania samochodu, jak i podróżowania – sprawia, że z najnowszych osiągnięć techniki może korzystać szerokie grono odbiorców. Dotyczy to nie tylko polskich nabywców kompaktowego Volkswagena, którzy najchętniej wybierają najbogatszą wersję Golfa, a mianowicie Highline. W tej wersji wyposażenia w Golfie w standardzie znajduje się, między innymi, system monitorowania otoczenia przed autem – Front Assist wyposażony w układu awaryjnego hamowania z system rozpoznawania pieszych, który minimalizuje skutki kolizji lub w ogóle pozwala jej uniknąć. Od niedawna do Golfa jest dostępny system asystujący, który wspomaga jazdę w korku i zapewnia częściowo automatyczną jazdę do prędkości 60 km/h. Inny z systemów – w sytuacji gdy kierowca, na przykład, zasłabnie za kierownicą – potrafi przejąć kontrolę nad prowadzeniem samochodu i bezpiecznie zatrzymać go na pasie awaryjnym. Oprócz systemów wpływających na poprawę bezpieczeństwa do technicznych nowinek w Golfie należą system sterowania sprzętem multimedialnym przy pomocy gestów oraz Active Info Display, czyli w pełni cyfrowe wskaźniki.

W minionym półroczu Volkswagen znacząco zwiększył liczbę aut dostarczonych klientom w Europie Centralnej i Wschodniej – sprzedaż na tych rynkach wzrosła o 18.700 egzemplarzy (+17,5%) w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Także w Polsce liczba rejestracji nowych Volkswagenów w ciągu pierwszych 6 miesięcy tego roku zdecydowanie wzrosła. Z salonów wyjechało 4.914 (+20,1 procent) więcej samochodów niż od stycznia do czerwca 2016 roku. Polscy nabywcy Volkswagenów najczęściej również wybierają Golfa (7.272 zarejestrowanych egzemplarzy). Na drugim miejscu pod względem popularności plasuje się Passat z wynikiem 4.368 sztuk.

Volkswagen 08-08-2017

Redakcja:

Dariusz WołoszkaRobert Kulczyk


Nasi partnerzy:www.Auto.pl - bezpłatne ogłoszenia motoryzacyjneAbarth

Alfa Romeo

Aston Martin

Audi

Bentley

BMW

Cadillac

Chevrolet

Chrysler

Citroen

Dacia

Dodge

Fiat

Ford

Honda

Hyundai

Infiniti

Jaguar

Jeep

Kia

Lancia

Land Rover

Lexus

Mazda

Mercedes

Mini

Mitsubishi

Nissan

Opel

Peugeot

Porsche

Renault

Saab

Seat

Skoda

Smart

Subaru

Suzuki

Tata

Toyota

Volvo

Vw