wersja rosyjska wersja angielska

Seat z kolejnym dwucyfrowym wzrostem sprzedaży

38 900 pojazdów sprzedanych w lipcu dołączyło do 246 500 modeli, które SEAT wydał klientom od początku 2017 roku. Hiszpańska marka nie zwalnia tempa – w porównaniu z lipcem ubiegłego roku odnotowała wzrost dostaw na poziomie 11,3%, a w zestawieniu za okres od stycznia do lipca – 13,4%.

Wyniki sprzedaży SEAT-a szybują w górę także w Polsce – od początku roku producent zanotował 25-procentowy przyrost realizacji zamówień w stosunku do analogicznego okresu w 2016 r. Dostawy w Polsce napędza sprzedaż modeli Ateca, Leona po faceliftingu oraz piątej generacji Ibizy.

– SEAT znalazł się na czele najszybciej rozwijających się marek w Europie. Wzrost liczby dostarczonych pojazdów wyraźnie przekracza średnią rynkową i jesteśmy pewni, że w drugiej połowie roku utrzymamy ten trend – mówi Wayne Griffiths, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu.

Sprzedaż SEAT-a wzrosła dzięki wynikom odnotowanym na jego głównych rynkach – w rodzimej Hiszpanii marka zajmuje czołowe miejsce pod względem sprzedaży z wynikiem 62 800 pojazdów sprzedanych od stycznia do lipca, co stanowi wzrost o 20,7% w stosunku do tego samego okresu roku ubiegłego. Drugim co do wielkości rynkiem SEAT-a są Niemcy, gdzie sprzedaż wzrosła o 11,2%, a sprzedano 56 500 samochodów. Trzecie miejsce zajęła Wielka Brytania ze wzrostem o 21,2% i sprzedażą 33 700 aut. Francja (15 300, +17,4%), Austria (11 000, +20,3%) i Szwajcaria (6100, +47,6%) również odnotowały dwucyfrowy wzrost.

Na wysokie wyniki sprzedażowe SEAT-a wpływ ma również sprzedaż nowej generacji Ibizy oraz SUV-a Ateca w sportowej wersji FR, czyli modeli, które obok Leona tworzą trzy filary producenta.

Seat 11.08.2017

Redakcja:

Dariusz WołoszkaRobert Kulczyk


Nasi partnerzy:www.Auto.pl - bezpłatne ogłoszenia motoryzacyjneAbarth

Alfa Romeo

Aston Martin

Audi

Bentley

BMW

Cadillac

Chevrolet

Chrysler

Citroen

Dacia

Dodge

Fiat

Ford

Honda

Hyundai

Infiniti

Jaguar

Jeep

Kia

Lancia

Land Rover

Lexus

Mazda

Mercedes

Mini

Mitsubishi

Nissan

Opel

Peugeot

Porsche

Renault

Saab

Seat

Skoda

Smart

Subaru

Suzuki

Tata

Toyota

Volvo

Vw