sekretariat - 

22 560 70 00

godziny pracy - 

8:00 - 16:00

PL EN RUS
WIADOMOŚCI

SEAT Arona i Leon CUPRA R na Frankfurt Motor Show

Do targów Frankfurt Motor Show 2017 zostało jeszcze dziewięć dni, ale już we wtorek 12 września o godzinie 12:15, na konferencji prasowej SEAT-a, dowiemy się więcej na temat nowości producenta. Dziennikarze poznają bliżej m.in. crossovera Aronę, Leona CUPRA R oraz finałowe propozycje nazwy nowego SUV-a.

Wśród nowości zapowiedzianych przez Lucę de Meo, prezesa SEAT-a, pojawi się crossover Arona. SEAT ujawni także trzy finałowe propozycje nazwy swojego pierwszego, dużego SUV-a. O godz. 15:00 Wayne Griffiths, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu, i dr Matthias Rabe, wiceprzewodniczący ds. badań i rozwoju, przedstawią nowego Leona CUPRA R, a o godzinie 16:30 Ned Curic, wiceprezes ds. Alexa by Amazon, i dr Matthias Rabe będą mówić o nowym asystencie głosowym w ofercie SEAT-a – Alexa by Amazon.

Rekordowe wyniki

Dla SEAT-a to jeden z najbardziej dynamicznych okresów w historii. W ciągu ostatnich czterech lat marka zanotowała 30-procentowy przyrost realizacji zamówień, w zeszłym roku sprzedała prawie 410 000 pojazdów i osiągnęła zyski z działalności operacyjnej w wysokości 143 milionów euro – to najlepsze wyniki w jej historii.

Od stycznia do września 2017 roku SEAT sprzedał ponad 310 000 samochodów, co stanowi wzrost o ponad 13% w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku. To z kolei najlepszy rezultat od 2001 roku. Wzrost sprzedaży w 2017 roku odzwierciedlają wyniki finansowe SEAT-a za pierwsze półrocze. Zysk operacyjny producenta wzrósł o 40,9% w pierwszej połowie roku w porównaniu do tego samego okresu w 2016 roku, osiągając rekordową wartość 130 milionów euro. Jednocześnie w ciągu pierwszych sześciu miesięcy roku obroty wzrosły o 12,7% – do 5,054 mln euro.

CUPRA R w wersji limitowanej

Nowy SEAT Leon CUPRA R niewątpliwie przyciągnie uczestników odwiedzających stanowisko hiszpańskiego producenta na IAA 2017. Najsilniejszy samochód SEAT-a, do nabycia pod koniec tego roku, będzie jednocześnie najbardziej ekskluzywny i zostanie wyprodukowany w limitowanej liczbie 799 sztuk.

Nowy SEAT Leon CUPRA R będzie dostępny z manualną skrzynią biegów (310 PS) lub DSG (300 PS) z sześcioma biegami oraz napędem na przednie koła.

Nadwozie wyróżnia się takimi detalami, jak wykonane z włókna węglowego przedni i tylny spoiler, poszerzenia nadkoli oraz tylny dyfuzor. Ponadto pojawiły się wykończenia w kolorze miedzianym, obejmujące obudowy lusterek wstecznych oraz obręcze kół, a przednia cześć auta zyskała bardziej wyrazisty charakter, dzięki nowym elementom dookoła wlotów powietrza w zderzaku.

Właściciele nowego Leona CUPRA R będą mogli cieszyć się z wnętrza, w którym pojawiły się elementy z włókna węglowego i w kolorze miedzianym, jak również z kierownicy i drążka zmiany biegów obszytych Alcantarą. Nowy Leon Cupra R otrzyma także kilka wyjątkowych dodatków. Inżynierowie hiszpańskiej marki zmienili kąt pochylenia przednich kół i sposób dostrojenia adaptacyjnego zawieszenia DCC (Dynamic Chasis Control), a także zastosowali układ hamulcowy renomowanej firmy Brembo. Pojawił się również nowy układ wydechowy o wyjątkowym, sportowym brzmieniu, zarezerwowanym dla 799 najbardziej wymagających kierowców, jacy skuszą się na nowego Leona Cupra R.

Nowy model pojawi się w trzech kolorach: Midnight Black, Pyrenees Grey (bez dodatkowych kosztów) i w ekskluzywnym Matte Grey.

Nowy SEAT Arona – światowa premiera

Arona otwiera segment kompaktowych crossoverów dla SEAT-a. SEAT Arona przeznaczony jest dla kierowców, którzy szukają dodatkowego, fascynującego doświadczenia prowadzenia samochodu. Model, który w całości będzie produkowany w Martorell z wykorzystaniem platformy MQB A0, dołączy do rodziny SUV-ów i zajmie miejsce tuż obok SEAT-a Ateca.

Arona wyróżnia się dzięki swojej konstrukcji, kompaktowym wymiarom, szerokiemu zakresowi możliwości personalizacji, a także dzięki dostępności najbardziej zaawansowanej technologii w zakresie bezpieczeństwa i łączności.

Z Aroną SEAT kontynuuje największą ofensywę produktową w swojej historii, zapoczątkowaną przez model Ateca. Po odświeżonym Leonie i Ibizie piątej generacji na rynku w przyszłym roku pojawi się duży SUV marki.

Alexa by Amazon, osobisty asystent

Spośród wszystkich producentów samochodów w Europie SEAT jako pierwszy wyposaży swoje modele w interaktywnego asystenta głosowego – Alexę. Usługa będzie dostępna pod koniec bieżącego roku w modelach Leon i Ateca, a następnie w Ibizie i Aronie. Podczas Frankfurt Motor Show SEAT ogłosi partnerstwo z Amazonem – twórcą Alexy. Współpraca między markami ma na celu integrację inteligentnych rozwiązań i optymalizację czasu kierowcy spędzonego w samochodzie. Alexa poprzez prostą rozmowę umożliwi prowadzącemu auto znalezienie miejsca docelowego, najbliższego dealera samochodów czy np. miejsca na obiad. Co najważniejsze, to dopiero początek możliwości – integracja Alexy z SEAT-em nabiera rozpędu.

Finałowe propozycje nazwy dużego SUV-a

Konkurs #SEATseekingName spotkał się z ogromnym zainteresowaniem miłośników marki z całego świata. Inicjatywa wygenerowała aż 10 130 propozycji nazwy! Spośród nich wybrano dziewięć nawiązujących do krain geograficznych Hiszpanii – z nich z kolei wyłonione zostaną trzy, które SEAT ogłosi 12 września podczas salonu motoryzacyjnego we Frankfurcie. Wśród nazw wybranych w półfinale konkursu #SEATseekingName znalazły się następujące propozycje:

Abrera – Alboran – Aran – Aranda – Avila – Donosti – Tarifa – Tarraco – Teide.

Od tego dnia do 25 września fani hiszpańskiej marki z całego świata będą mogli głosować na swoją ulubioną nazwę na stronie internetowej SEAT-a. Propozycja, która zdobędzie najwięcej głosów, zostanie oficjalną nazwą nowego SUV-a.

Seat 05.09.2017


Copyrights 2017: www.millenium.pl