wersja rosyjska wersja angielska

Mazda prezentuje najnowszą gamę samochodów w duchu Jinba Ittai na targach IAA we Frankfurcie

Mazda prezentuje pełną, europejską ofertę modeli na 67. Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych (IAA) we Frankfurcie, które rozpoczęły się dziś rano.

Wśród najciekawszych propozycji japońskiego producenta, wystawianych na terenie Messe Frankfurt (hala 9, stoisko B16), należy wymienić nową Mazdę CX-5, wyposażoną w najnowszą wersję silnika SKYACTIV-G 2.5. Firma oferuje teraz tę mocną jednostkę benzynową, o wysokim stopniu sprężania, z nowym systemem odłączania cylindrów. Działanie systemu polega na odpowiednim sterowaniu zaworami w sposób, umożliwiający płynne odłączenie dwóch z czterech cylindrów, w sytuacjach zmniejszonego obciążenia silnika (np. w czasie jazdy ze stałą prędkością), w celu obniżenia zużycia paliwa.

Oprócz CX 5, na stoisku można zobaczyć popularnego SUV-a Mazdę CX 3, najmniejszą
w gamie Mazdę2, kompaktową Mazdę3, flagową Mazdę6 oraz oczywiście Mazdę MX 5 „ND”, dostępną jako roadster z miękkim dachem i wersję RF, z twardym, rozkładanym dachem.

Wszystkie modele zostały zaprojektowane w nagradzanej stylistyce KODO – Dusza Ruchu, podkreślającej moc, stabilność i przyjemność z jazdy. W każdym z prezentowanych modeli wykorzystano technologie SKYACTIV, czyli opracowane przez firmę zespoły napędowe, platformy nadwozia i podwozia oraz inne innowacje, które składają się na zdecydowanie niekonwencjonalne podejście do osiągów, efektywności i bezpieczeństwa.

Unikalny charakter każdego modelu Mazdy wynika z dążenia do zapewnienia Jinba Ittai, czyli poczucia jedności kierowcy z samochodem. Koncepcja Jinba Ittai, wprowadzona w MX-5 pierwszej generacji w 1989 roku, stała się inspiracją dla projektantów Mazdy do opracowania licznych nowatorskich rozwiązań. Jedną z nich jest antropocentryczna filozofia projektowania, czyli dopracowanie wszystkich elementów każdego modelu w taki sposób, aby zapewnić kierowcy oraz pasażerom jak najlepsze wrażenia z jazdy. Nieustanne dążenie Mazdy do doskonałości prowadzi do powstania szeregu przemyślanych, dynamicznych systemów, stosowanych w modelach najnowszej generacji. Należą do nich m.in. G Vectoring Control, który poprawia przyczepność kół, właściwości jezdne i bezpieczeństwo, inteligentny napęd na wszystkie koła i-ACTIV AWD czy cała gama zaawansowanych technologii bezpieczeństwa czynnego i-ACTIVSENSE.

Targi IAA będą otwarte dla publiczności w dniach 16–24 września, po dniach branżowych: 14 i 15 września.

Mazda 12.09.2017

Redakcja:

Dariusz WołoszkaRobert Kulczyk


Nasi partnerzy:www.Auto.pl - bezpłatne ogłoszenia motoryzacyjneAbarth

Alfa Romeo

Aston Martin

Audi

Bentley

BMW

Cadillac

Chevrolet

Chrysler

Citroen

Dacia

Dodge

Fiat

Ford

Honda

Hyundai

Infiniti

Jaguar

Jeep

Kia

Lancia

Land Rover

Lexus

Mazda

Mercedes

Mini

Mitsubishi

Nissan

Opel

Peugeot

Porsche

Renault

Saab

Seat

Skoda

Smart

Subaru

Suzuki

Tata

Toyota

Volvo

Vw