sekretariat - 

22 560 70 00

godziny pracy - 

8:00 - 16:00

PL EN RUS
WIADOMOŚCI

Mocna pozycja Toyoty na rynku aut użytkowych

Samochody użytkowe Toyoty notują na polskim rynku stałe silne wzrosty. Toyota oferuje swoim klientom gamę nowoczesnych modeli użytkowych, które łączą praktyczność, bezpieczeństwo, jakość i trwałość z wysokim komfortem, bogatym wyposażeniem oraz zaawansowanymi technologiami.

Toyota Hilux zyskała w ciągu roku 28% – jej roczna sprzedaż wzrosła z 578 egzemplarzy w 2017 roku do 737 samochodów w 2018 roku. Hilux jest obecnie drugim najpopularniejszym pick-upem w Polsce.

Toyota umocniła swoją pozycję na rynku vanów. Model PROACE zwiększył swoją sprzedaż o 28% z 681 egzemplarzy do 875 aut i zajmuje czwarte miejsce pod względem popularności w swojej klasie. Jego udział w segmencie samochodów dostawczych wynosi obecnie 11,6%.

Polscy kierowcy kupili w ubiegłym roku 773 egzemplarze PROACE Verso – aż o 127% więcej niż rok wcześniej (wzrost z 340 aut w 2017 roku). Udział Toyoty w segmencie osobowych vanów wynosi 10,3%.

Łącznie sprzedaż modelu PROACE wzrosła w ubiegłym roku o 61% do 1 648 egzemplarzy.


Toyota Hilux

Hilux 8. generacji jest dostępny od połowy 2016 roku. Debiut nowego modelu przyczynił się do większej popularności w naszym kraju pick-upa Toyoty. Samochód zbudowany na nowej ramie ma jeszcze lepsze możliwości terenowe, może być wyposażony w systemy elektroniczne ułatwiające off-roadową jazdę, a jego ładowność wzrosła do 1000 kg. Model przyciąga nabywców zarówno praktycznością i odpornością na trudne warunki, jak i wysokim komfortem i bogatym wyposażeniem, które obejmuje m.in. pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense. W 2018 roku z okazji 50-lecia Hiluxa Toyota wprowadziła do oferty limitowaną edycję Selection 50.

Hilux dysponuje dołączanym napędem na wszystkie koła z przekładnią rozdzielczą umożliwiającą wybór przełożeń szosowych lub terenowych. Tylny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu jest przystosowany do przenoszenia większego momentu obrotowego. Jazdę w terenie ułatwiają system aktywnej kontroli trakcji, funkcja wspomagania podczas zjazdu ze wzniesienia oraz funkcja wspomagania ruszania pod górę.

Pick-up jest napędzany silnikiem D-4D 2.4 z serii GD o najniższym w tej klasie zużyciu paliwa, który spełnia normę Euro 6. Jednostka wyposażona w turbosprężarkę o zmiennej geometrii łopatek (VTG) z intercoolerem generuje moc 150 KM.

Toyota PROACE

Druga generacja Toyoty PROACE jest dostępna na rynku od września 2016 roku. Osobowy PROACE Verso oraz dostawczy PROACE Furgon są oferowane w licznych odmianach, z dwoma rozstawami osi (2,9 lub 3,2 m) i w 3 długościach nadwozia. Linia dostawcza występuje w pakietach wyposażenia Active lub Life, a Verso jako Kombi, Family, Business oraz luksusowa odmiana VIP.

Jest wiele elementów, które spowodowały tak pozytywny odbiór nowego auta dostawczego Toyoty na polskim rynku. Jednym z nich jest gwarancja PRO – ubezpieczenie gwarantujące pokrycie kosztów napraw. Okres ochrony ubezpieczeniowej rozpoczyna się w dniu wygaśnięcia gwarancji fabrycznej producenta i trwa do 36 miesiąca od dnia pierwszej rejestracji pojazdu. Limit przebiegu wynosi aż 1 000 000 km.

Dostawczy model Toyoty wyróżnia także bardzo szeroka gama silnikowa, zarówno dla odmiany PROACE, jak i PROACE Verso. W przypadku PROACE-a są to silniki o pojemności 1,6 l oraz 2,0 l i mocy w zakresie od 95 KM do nawet 180 KM. Każdy z nich cechuje bardzo niskie spalanie i emisja spalin spełniająca normę Euro 6.

PROACE Verso może być napędzany jednym z czterech silników o pojemności 1,5 l lub 2,0 l. Moc tych jednostek zawiera się w przedziale od 100 KM do 177 KM. Każdy z nich spełnia normę Euro 6.2. Najmocniejszy silnik 2.0 D-4D 177 KM jest oferowany z komfortową, 8-biegową skrzynią automatyczną.

Toyota 28-01-2019


Copyrights 2017: www.millenium.pl