sekretariat - 

22 560 70 00

godziny pracy - 

8:00 - 16:00

PL EN RUS
WIADOMOŚCI

Światowy debiut modelu Hyundai Sonata Hybrid

Hyundai Motor zaprezentował Sonatę Hybrid, pierwszy model na świecie oferujący technologię Active Shift Control (ASC), który jest również wyposażony w system paneli słonecznych znajdujących się na dachu pojazdu.


Hyundai Sonata Hybrid wyróżnia się wyjątkową stylistyką zarezerwowaną dla wersji hybrydowej modelu oraz elementami poprawiającymi aerodynamikę. Model hybrydowy charakteryzuje się unikalnym wzorem grilla typu cross hole, wyjątkowym tylnym spojler i obręczami kół ze stopów lekkich, które nie tylko podkreślają sylwetkę tego ekologicznego samochodu, ale również zapewniają poprawę parametrów aerodynamicznych.

System dachowych paneli słonecznych od Hyundai Motor zastosowano po raz pierwszy w Sonacie Hybrid. System ładuje akumulator, aby zwiększyć zasięg jazdy, jednocześnie zapobiegając niepotrzebnemu rozładowaniu akumulatora. Dachowe panele słoneczne codziennie ładujące baterie przez 6 godzin, mogą zwiększyć zasięg jazdy o 1300 km rocznie.

Hyundai zastosował również jako pierwszy na świecie, technologię ASC, która ma poprawić dynamikę jazdy i zmniejszyć zużycie paliwa.

ASC stosuje nowe oprogramowanie w jednostce sterownia napędem hybrydowym (Hybrid Control Unit - HCU), która następnie steruje silnikiem elektrycznym w celu wyrównania prędkości obrotowych silnika i skrzyni biegów, co ostatecznie skraca czas zmiany biegów o 30%.

Dzięki synchronizacji, ASC nie tylko poprawia osiągi i ekonomikę samochodu hybrydowego, ale także zwiększa trwałość przekładni, minimalizując tarcie podczas zmiany biegów.

Hyundai Sonata Hybrid jest wyposażony w silnik Smartstream G2.0 GDi HEV i 6-biegową przekładnię hybrydową. Moc silnika spalinowego wynosi 151 KM, a maksymalny moment obrotowy 188 Nm. Silnik elektryczny zapewnia natomiast moc 52 KM i maksymalny moment obrotowy na poziomie 205 Nm. Łączna moc napędu hybrydowego wynosi 195 KM, a samochód może pochwalić się zużyciem paliwa równym 4,98 l / 100 km.*

Hyundai Sonata wyposażony jest w nowoczesne udogodnienia technologiczne, takie jak „Cyfrowy Kluczyk”.

Cyfrowy Kluczyk

Kontynuując promowanie najnowszych rozwiązań technologicznych, nowy Hyundai Sonata obsługuje funkcję „Cyfrowego Kluczyka” za pośrednictwem dedykowanej aplikacji na smartfony. Cyfrowy Kluczyk wykorzystuje technologię komunikacji bliskiego zasięgu (NFC), która zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Bezprzewodowa transmisja danych NFC odbywa się tylko wtedy, gdy urządzenie i czytnik są umieszczone kilka centymetrów od siebie.

Cyfrowy Kluczyk Hyundaia umożliwia, także sterowanie wybranymi systemami samochodu za pomocą smartfona. Korzystając z komunikacji Bluetooth Low Energy (BLE), użytkownicy mogą zablokować i odblokować pojazd, aktywować alarm, a nawet uruchomić silnik.

Poziom dostępu do różnych funkcji samochodu może być dobrany dla każdego użytkownika przez określony czas. Właściciel pojazdu może wstępnie ustawić czas jego użytkowania lub ograniczyć korzystanie do jedynie niektórych funkcji przy wynajmie lub użyczeniu auta innej osobie.

Hyundai Sonata Hybrid posiada również szereg zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa wspierających kierowcę, w tym asystenta zapobiegania zderzeniu czołowemu (FCA) i asystenta utrzymywania pasa ruchu (LFA).

System ostrzegania przed kolizją

Hyundai Sonata jest wyposażony w asystenta zapobiegania zderzeniu czołowemu (FCA), który potrafi wykryć pieszych, posiada zaawansowaną funkcję bezpieczeństwa aktywnego, polegającą na ostrzeganiu kierowców o sytuacjach awaryjnych i autonomicznym hamowaniu w razie potrzeby. Używając przedniego radaru i kamery, system FCA działa trój-etapowo. Początkowo ostrzega kierowcę wizualnie i dźwiękowo, ocenia niebezpieczeństwo kolizji i stosuje coraz większą siłę hamowania, w celu uniknięcia kolizji lub zminimalizowania uszkodzeń, gdy kolizja jest nieunikniona. System aktywuje się, gdy przed samochodem wykryty zostanie samochód, pieszy lub rowerzysta.

Asystent utrzymywania pasa ruchu

Asystent utrzymywania pasa ruchu automatycznie dostosowuje kierowanie, aby utrzymać samochód w centrum jego pasa ruchu. Może on utrzymać pojazd na środku pasa, gdy porusza się z prędkością od 0 do 145 kilometrów na godzinę zarówno na autostradzie jak i w ruchu miejskim.


*Wszystkie dane zawarte powyżej, włącznie ze zużyciem paliwa dotyczą modelu sprzedawanego na rynku koreańskim. Dane te mogą różnić się na poszczególnych rynkach.

Hyundai 25-07-2019


Copyrights 2017: www.millenium.pl