sekretariat - 

22 560 70 00

godziny pracy - 

8:00 - 16:00

WIADOMOŚCI

Nowe sześciocylindrowe silniki rzędowe do BMW serii 7

Już w lipcu 2020 r. nowe sześciocylindrowe rzędowe silniki wysokoprężne poprawią sprawność i umocnią przewagę wielu modeli BMW serii 7. Kompleksowo udoskonalone jednostki napędowe mogą pochwalić się nie tylko zwiększonymi osiągami, ale i zoptymalizowaną wydajnością. Oprócz tego są wyposażone w technologię mild hybrid z 48-woltowym alternatorem odwracalnym. Dzięki najnowocześniejszemu układowi oczyszczania spalin wszystkie modele BMW serii 7 z silnikiem wysokoprężnym będą docelowo zgodne z normą emisji spalin Euro 6d. Ponadto, już od lipca 2020 r. we wszystkich wariantach modelu luksusowej limuzyny dostępna będzie najnowsza wersja zintegrowanego aktywnego układu kierowniczego. Asortyment wyposażenia specjalnego zostanie uzupełniony o nowe kolory nadwozia i wysokiej jakości opcje spod znaku BMW Individual.

Silniki wysokoprężne obecnej generacji są dostępne w dwóch wersjach osiągów. Jednostka napędowa w modelach BMW 730d (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 4,9–4,7 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 128–123 g/km), BMW 730d xDrive (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: – 5,0 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 138–133 g/km), BMW 730Ld (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 5,0–4,8 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 130–126 g/km) i BMW 730Ld xDrive (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: – 5,1 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 139–133 g/km) imponuje wzrostem mocy (o 15 kW / 21 KM do 210 kW / 286 KM) i maksymalnego momentu obrotowego (o 30 Nm do 650 Nm), który jest dostępny w przedziale prędkości obrotowych silnika od 1500 do 2500 obr/min. Wyjątkowo spontaniczny wzrost mocy osiągnięto dzięki udoskonalonej technologii BMW TwinPower Turbo, która obejmuje teraz dwustopniowe doładowanie z turbosprężarką o zmiennej geometrii. Optymalizacji poddano także system bezpośredniego wtrysku paliwa w technologii Common Rail, który dostarcza paliwo do komory spalania pod maksymalnym ciśnieniem 2700 barów.

Główną korzyścią płynącą ze zwiększenia mocy w luksusowych limuzynach jest jeszcze lepsze przyspieszenie. Przykładowo BMW 730d i BMW 730d xDrive przyspieszają teraz od 0 do 100 km/h w odpowiednio 5,9 i 5,6 sekund, czyli 0,2 sekundy szybciej. Lepszej charakterystyce przyspieszenia towarzyszy oszczędność paliwa – nawet o 0,6 litra na 100 kilometrów.

Silnik nowej generacji umieszczony pod maską modeli BMW 740d xDrive (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 5,4–5,2 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 142–136 g/km) i BMW 740Ld xDrive (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 5,4–5,2 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 143–137 g/km) zapewnia nie tylko lepsze osiągi, a także zoptymalizowane zużycie paliwa i charakterystykę emisji. Maksymalna moc nowego sześciocylindrowego rzędowego silnika wysokoprężnego wzrosła o 15 kW (20 KM) do 250 kW (340 KM). Maksymalny moment obrotowy zwiększył się o 20 Nm do 700 Nm i jest dostępny w zakresie prędkości obrotowych od 1750 do 2250 obr/min. Silnik łączy wielostopniowe turbodoładowanie z najnowszą wersją systemu bezpośredniego wtrysku paliwa Common Rail. Układ turbodoładowania obejmuje turbosprężarkę o zmiennej geometrii zarówno w fazie wysokiego, jak i niskiego ciśnienia. Przekłada się to na wzrost siły trakcyjnej, umożliwiając znaczącą poprawę osiągów. Dla przykładu – BMW 740d xDrive przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,0 sekund, czyli o 0,2 sekundy szybciej. Jednocześnie udało się obniżyć zużycie paliwa w cyklu mieszanym o 0,4 litra/100 km.

Obie nowe „fabryki mocy” są wyposażone w układ oczyszczania spalin. Umieszczone w pobliżu silnika elementy obejmują katalizator utleniający i filtr cząstek stałych oraz powłokę SCR na filtrze cząstek stałych. W celu optymalnej redukcji emisji tlenku azotu zintegrowano drugą jednostkę dozującą na wylocie z SCR obok silnika. Dzięki temu modele BMW serii 7 z nowymi sześciocylindrowymi rzędowymi silnikami wysokoprężnymi spełniają wymogi normy emisji spalin Euro 6d.

Jeszcze lepsze przyspieszenie i wydajność dzięki 48-woltowej technologii mild hybrid.

Technologia mild hybrid zastosowana w nowych wariantach silników wysokoprężnych dodatkowo przyczynia się do spontanicznego przekazywania mocy i poprawy wydajności silnika. Rozwiązanie obejmuje 48-woltowy alternator odwracalny umożliwiający wyjątkowo skuteczny odzysk energii hamowania oraz dodatkowy akumulator do przechowywania generowanej w ten sposób energii elektrycznej. Potężny alternator odwracalny jest wykorzystywany zarówno do odciążania, jak i wspomagania silnika spalinowego. Podczas przyspieszania wytwarza dodatkowy „impuls” elektryczny. Bezpośrednio dostępna dodatkowa moc 8 kW (11 KM) wzmacnia dynamikę przekazywania mocy zarówno podczas rozruchu, jak i przyspieszania.

Zintegrowany aktywny układ kierowniczy o zwiększonym wspomaganiu podczas manewrów, nowe lakiery i opcje BMW Individual.

Równolegle z wprowadzeniem nowych sześciocylindrowych rzędowych silników wysokoprężnych od lipca 2020 r. we wszystkich wariantach BMW serii 7 dostępna będzie najnowsza wersja zintegrowanego aktywnego układu kierowniczego. Opcjonalny układ zawieszenia łączy zmienne przełożenie na osi przedniej z ukierunkowanym aktywnym układem kierowniczym kół tylnych. Pozwala to uzyskać większą zwinność i przewagę nad konkurencją przy wyższych prędkościach, a także komfort manewrowania. Nawet przy prędkościach poniżej 3 km/h koła tylne są teraz odpowiednio skontrowane. Ma to dodatkowy korzystny wpływ na zwinność tej luksusowej limuzyny podczas wjazdów i wyjazdów z miejsc parkingowych oraz poruszania się w wąskich przestrzeniach. Użytkownik może liczyć na jeszcze szerszą gamę możliwości indywidualizacji nadwozia i wnętrza. Paletę nowych kolorów nadwozia dostępnych w modelach BMW serii 7 rozszerzono o lakier metalizowany w kolorze niebieskim Phytonic oraz lakier metalizowany BMW Individual w kolorze mroźnego bazaltu. Docelowo można będzie również uwydatnić atmosferę luksusu we wnętrzu samochodu dzięki nowemu wariantowi tapicerki ze skóry licowej Merino z oferty BMW Individual w kolorze białego dymu, granatu nocy i czarnym oraz kierownicy skórzanej BMW Individual.

BMW 19-06-2020

>

Copyrights 2017: www.millenium.pl