sekretariat - 

22 560 70 00

godziny pracy - 

8:00 - 16:00

PL EN RUS
WIADOMOŚCI

Nagrody iF design 2018 rozdane

W tegorocznej edycji konkursu „iF design” Kia Motors zdobyła trzy prestiżowe nagrody, wzmacniając tym samym opinię marki, która tworzy stylowe samochody. Nowa Kia Stinger z nadwoziem w stylu sportowych sedanów, kompaktowy crossover Stonic i miejskie Picanto nagrodzono w kategorii „Product Design”.

2018 rok to drugi rok z rzędu, w którym Kia zdobyła aż trzy nagrody „iF design” i dziewiąty rok pod rząd, w którym koreańska marka otrzymała nagrodę „iF design”. Tegoroczny hat-trick nagród podnosi całkowitą liczbę wyróżnień Kia w konkursie „iF design” do 15.

Stinger, zaprojektowany w europejskim centrum projektowym Kia we Frankfurcie nad Menem, łączy styl klasycznych samochodów gran turismo z przestronnym i przytulnym wnętrzem komfortowych sedanów. Inspiracją dla twórców Stingera był styl grand tourerów z lat 70-tych – to im Kia Stinger zawdzięcza sportowe proporcje tzw. fastbacków i muskularną linię nadwozia z wyraźnym wcięciem w talii. Dzięki temu detalowi każdy kto raz spojrzy na Stingera nie ma wątpliwości, że w tym samochodzie napęd wędruje do tylnych kół.

Również w centrum designu we Frankfurcie powstał Stonic – pierwszy crossover marki Kia kompaktowych rozmiarów. Najmniejszy z crossoverów koreańskiej marki oferuje odważny wygląd zewnętrzny w połączeniu z typową dla pojazdów tego typu podwyższoną pozycją za kierownicą i wszechstronnością charakterystyczną dla SUV-ów. Stonic to samochód o największej możliwości personalizacji wyglądu w historii marki Kia. Nabywcy mogą wybierać nie tylko oryginalne kombinacje dwukolorowego nadwozia, ale także kolorowe elementy we wnętrzu.

Trzecia generacja najmniejszego modelu marki Kia – Picanto – wprowadza do klasy miejskich aut młodzieńczy i energiczny styl. Podobnie jak w wypadku droższego Stonica również Picanto pozwala nabywcom bawić się personalizacją wyglądu samochodu. Wykonana z materiałów dobrej jakości kabina, która oferuje niemal wszystkie technologiczne nowinki znane z większych i droższych modeli, nie musi być wykończona elementami w wyłącznie czarnym kolorze. Pomimo niewielkich rozmiarów zewnętrznych auta, przemyślane rozplanowanie wnętrza Picanto sprawia, że jest to jeden z najbardziej przestronnych samochodów w swojej klasie.

Nagroda „iF design” 2018: 6.400 zgłoszeń z 54 krajów
Począwszy od pierwszej edycji w 1953 r. nagroda „iF design” szybko stała się jednym z najważniejszych wyróżnień na świecie w zakresie designu. Nagroda ma swoje korzenie w targach „Formgerechte Industrieerzeugnisse” (Dobry design przemysłowy), zainicjowanych przez biuro targów w Hanowerze. Dzisiaj „iF design Award” zalicza się do jednego z największych na świecie konkursów w zakresie designu. W 2018 roku firmy z 54 krajów zgłosiły łącznie 6.402 produkty, które zostały ocenione przez niezależne międzynarodowe jury złożone z 63 ekspertów w dziedzinie projektowania.

Nagrody „iF design” są przyznawane w siedmiu kategoriach: produkt, opakowanie, komunikacja, usługi projektowania / UX, architektura, architektura wnętrz i koncepcja designu. Nowe modele marki Kia zostały uhonorowane w kategorii „Product Design”.

KIA 09-02-2018


Copyrights 2017: www.millenium.pl