wersja rosyjska wersja angielska

Aktualności

Znajdą tu Państwo informacje o naszych nowych produktach, usługach oraz polecane przez nas artykuły z branży motoryzacyjnej

Styczeń - 2015

Współpraca z DAT

Na mocy porozumienia pomiędzy firmami DAT Polska i INFO-EKSPERT, od początku 2015 roku, użytkownicy programów INFO-STANDARD i INFO-PLUS uzyskają możliwość importu danych do wyceny z kalkulacji naprawy stosowanej w programie DAT.

Czerwiec - 2014„Szanowni Państwo,

Z ogromną przyjemnością informujemy, że dzięki Państwa głosom nasz produkt - oprogramowanie do szacowania wartości rezydualnych INFO-PROGNOZA – otrzymał nagrody w dwóch prestiżowych plebiscytach branży flotowej. W plebiscycie „Fleet Derby 2014”, organizowanym przez miesięcznik „Fleet”, otrzymaliśmy nagrodę za Najlepszą Usługę Flotową w kategorii „Szacowanie Wartości Rezydualnej i Remarketing”, zaś magazyn „Flota”, organizujący doroczny Wielki Test Flotowy i Plebiscyt Fleet Awards, w tym roku przyznał nam „Nagrodę Specjalną Magazynu FLOTA”.

Jest nam niezmiernie miło, że nasza działalność w branży flotowej została dostrzeżona i spotkała się z Państwa uznaniem.

Serdecznie Państwu Dziękujemy
Zespół INFO-EKSPERT”

Kwiecień - 2014

Styczeń - 2014

KOMUNIKAT Nr 1/2013 W SPRAWIE ZMIAN DO INSTRUKCJI OKREŚLANIA WARTOŚCI POJAZDÓW Nr 1/2005

INFO-EKSPERT uprzejmie informuje, że zgodnie z upoważnieniem zawartym w Instrukcji Określania Wartości Pojazdów Nr 1/2005, pkt 2.4.1 , od dnia 1 stycznia 2014 roku ulegają zmianie przebiegi normatywne samochodów osobowych, terenowych i ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 ton (dostawczych) oraz wartości korekt za przebiegi tych pojazdów odbiegające od przebiegów normatywnych. Zmiana dotyczy zasad wyceny objętych Instrukcją oraz ich faktycznego zastosowania w miesięcznikach Pojazdy Samochodowe Wartości Rynkowe i w bazach Komputerowego Systemu INFO-EKSPERT.
Okres sześciu lat jaki upłynął od ostatnich unormowań charakteryzował się znaczącym wzrostem liczby samochodów głównie wieloletnich i zmianą osiąganych przez nie przebiegów. W zakresie nowych rozwiązań technicznych obserwujemy stałą tendencję do zwiększania mocy jednostkowej małych silników spalinowych i ich szerszego wykorzystania w samochodach rodzinnych. Przeprowadzone badania rzeczywistych przebiegów samochodów w Polsce pozwoliły na lepsze dostosowanie przebiegów normatywnych do rzeczywistych średnich przebiegów. Obecne zmiany, poza wielkością silników, różnicują przebiegi w zależności od wielkości i charakteru użytkowania pojazdów samochodowych. Aktualny stan normatywów zawiera nowy Załącznik nr 1 do Instrukcji Określania Wartości Pojazdów Nr 1/2005, stanowiący załącznik do niniejszego Komunikatu.

Prezes INFO-EKSPERT Sp. z o.o.
Ryszard Cota

Październik - 2012

Jubileusz dwudziestolecia Info-Ekspert

W bieżącym roku mija 20 lat od powstania spółki INFO-EKSPERT. Jubileusz odbył się 18 października w gościnnych progach warszawskiego Teatru Kamienica. Na uroczystość przybyli zarówno pracownicy jak i ponad dwustu zaproszonych gości. Zaszczycili nas swoją obecnością przedstawiciele producentów i importerów samochodów, instytucji i towarzystw ubezpieczeniowych, rzeczoznawców samochodowych, a także firm motoryzacyjnych, z którymi mieliśmy i mamy przyjemność współpracować.

Kiedy na dworze zaczynał się wieczór w budynku teatru, po wstępnych powitaniach, rozpoczęła się oficjalna część jubileuszowych uroczystości. Jako pierwszy zabrał głos prezes spółki, Ryszard Cota. W swoim wystąpieniu serdecznie przywitał wszystkich zebranych, nie omieszkując wyrazić swojej radości z faktu, że firma może gościć tyle życzliwych jej osób. Dalsza część przemówienia poświęcona była historii spółki oraz krótkiej prezentacji produktów jakie Info-Ekspert oferuje swoim klientom.

Po wystąpieniu prezesa, przedstawiona została krótka, aczkolwiek bardzo humorystyczna i inspirująca prezentacja, mająca na celu porównanie rynku motoryzacyjnego w chwili obecnej z chwilą, kiedy firma zaczynała swoją działalność.

Zakończenie oficjalnych uroczystości uświetnił spektakl teatralny – znakomity monodram w wykonaniu dyrektora Teatru Kamienica, wybitnego aktora, Emiliana Kamińskiego. Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na wykwintną kolację przy winie. Mamy nadzieją, że nasi szanowni goście miło spędzili ten czwartkowy wieczór.

Wszystkim, którzy przybyli na jubileusz dwudziestolecia firmy INFO-EKSPERT serdecznie dziękujemy i wierzymy, że za dziesięć lat, na uroczystości trzydziestolecia, spotkamy się w takim samym albo nawet większym gronie.

Maj - 2010

System automatycznej aktualizacji wersja 3.20

Jest to w pełni funkcjonalny program, który kierujemy przede wszystkim do dotychczasowych użytkowników systemu INFO-UPDATE. W stosunku do poprzedniej wersji zostały zdecydowanie ograniczone wymagania programu związane z uprawnieniami. Tylko konfiguracja pracy w trybie serwisu wymaga uprawnień administracyjnych. Program jest również dużo lepiej dostosowany do pracy w systemach Vista i Windows 7. W najbliższym czasie udostępnimy tę wersję w ramach automatycznej aktualizacji.

Udostępniony plik "update_320.zip" to archiwum zawierające kompletny katalog programu INFO-UPDATE w nowej wersji. Należy go pobrać i zapisać na dysku komputera, a potem rozpakować i przekopiować zawartość powstałego katalogu PSWR_UPDATE do dotychczasowego katalogu programu. UWAGA! Przed aktualizacją należy otworzyć główne okno starego programu, odznaczyć opcje: "Manager" i "Serwis", a następnie go zamknąć.

W razie pytań prosimy o kontakt:
Tel.: 022 560 70 40 (41)
e-mail: informatyka@info-ekspert.pl

Cykl artykułów mgr inż. Roberta Kulczyka, pracownika Działu Analiz Rynku Info-Ekspert

     Cykl artykułów drukowanych w "Miesięczniku Ubezpieczeniowym", dotyczących kolejnych etapów oraz problemów napotykanych przy określaniu wartości rynkowej pojazdów.
     Pierwszy z artykułów ukazał się w marcu 2007 roku i zarówno on, jak też i pozostałe teksty, dostępne są pod poniższymi linkami. W miarę ukazywania się kolejnych publikacji będziemy je sukcesywnie udostępniać on-line na naszej stronie internetowej.

 • Marzec - 2007 - artykuł pt. "Ustalenie wartości pojazdu" - omawiający podstawowe problemy, z jakimi spotyka się każdy, kto chce ustalić prawidłową wartość pojazdu samochodowego
 • Kwiecień - 2007 - artykuł pt. "Identyfikacja i wybór" - artykuł trkatujący o tym, w jaki sposób prawidłowo zidentyfikować pojazd w bazie danych Info-Ekspert i jak owa identyfikacja wpływa na wartość pojazdu
 • Maj - 2007 - artykuł pt. "Wpływ kompletacji wyposażenia" - omawiający rodaje wyposażenia i jego wpływ na wartość pojazdu
 • Czerwiec - 2007 - artykuł pt. "Korekty wartości" - rodzaje korekt i sposoby określania ich wielkości przy wyliczaniu wartości rynkowej pojazdu
 • Lipiec - 2007 - artykuł pt. "Wartość po szkodzie" - metody oszacowania wartości rynkowej pojazdu uszkodzonego
 • Wrzesień - 2007 - artykuł pt. "Wydruk wyceny" - rodzaje i zawartość arkuszy wydruku wyceny


 • Inne
  • Grudzień 2006 - artykuł zamieszczony w Dzienniku Ubezpieczeniowym pt. "Radykalnych zmian nie będzie", dotyczący wpływu zmian akcyzy na wartości rynkowe samochodów
  • Zamieszczony w Gazecie Prawnej z 20 lipca 2007 roku artykuł, w którym na podstawie badań rynkowych naszej firmy, autor wymienia i analizuje główne czynniki, wpływające na wartość pojazdów, oraz na zróżnicowany spadek cen poszczególnych modeli w zależności od wieku pojazdu.
  • Grudzień 2007 - artykuł zamieszczony w Dzienniku Ubezpieczeniowym pt. "Porównywalne ceny", dotyczący porównania cen na rynku polskim i niemieckim samochodów nowych
III edycja Konferencji Naukowo - Szkoleniowej

     Efektem czerwcowej konferencji jest wydana przez Wyższą Szkołę Biznesu im. bp. Jana Chrapka w Radomiu publikacja pod tytułem "ROZWÓJ TECHNIKI SAMOCHODOWEJ A UBEZPIECZENIA KOMUNIKACYJNE".
     Książka ta i zawarte w niej referaty są wynikiem zwiększającej się z każdym rokiem zależności między techniką samochodową a ubezpieczeniami komunikacyjnymi, w tym: kosztem leczenia ludzi, kosztem uszkodzonego mienia, napraw powypadkowych itd.
     Jak czytamy w Przedmowie: "Przygotowane materiały obejmują wybrane grupy zagadnień technicznych, organizacyjnych i ekonomicznych oraz aktualnego stanu techniki samochodowej, wyceny pojzadów, stosowania oryginalnych i alternatywnych części zamiennych oraz technologii naprawy i diagnostyki, które łącznie mogą stanowić istotne wsparcie merytoryczne procesu ubezpieczenia i rozliczania szkód komunikacyjnych."

     Dokładny spis referatów odnajdą Państwo po kliknięciu na przycisk więcej
     Publikację można nabyć w Wyższej Szkole Biznesu im. bp. Jana Chrapka w Radomiu