sekretariat - 

22 560 70 00

godziny pracy - 

8:00 - 16:00

WIADOMOŚCI

Światowa premiera nowego Lexusa NX

• Nowy NX reprezentuje pierwszy krok w transformacji marki Lexus

• 95% części samochodu zostało zastąpionych nowymi komponentami

• NX 450h+ – pierwszy model z elektrycznym napędem hybrydowym plug-in w gamie marki

• NX 350h z napędem hybrydowym czwartej generacji, z większą o 22 procent mocą i zredukowanymi o 10 procent emisjami

• Pierwszy model Lexusa z kokpitem kierowcy stworzonym zgodnie z koncepcją Tazuna

• Zupełnie nowy system multimediów z asystentem głosowym Hey Lexus

• Lexus Safety System + trzeciej generacji i rozszerzony pakiet systemów bezpieczeństwa


Lexus NX drugiej generacji otwiera nowy rozdział w historii marki, wyznaczając nowe kierunki w projektowaniu nadwozia i wnętrza oraz wprowadzając nowe napędy, w tym pierwszy elektryczny napęd hybrydowy plug-in w gamie Lexusa. Nowy NX jest bardziej dynamiczny i zapewnia przyjemniejsze, bardziej bezpośrednie wrażenia z jazdy. Otrzymał także system multimediów i łączności nowej generacji oraz zaawansowane technologie poprawiające bezpieczeństwo, komfort jazdy i wygodę użytkowania auta.

Nowy NX zastępuje model, który odniósł w Europie ogromny sukces – od premiery w 2014 roku jego sprzedaż przekroczyła 170 000 aut. Większość egzemplarzy została kupiona przez nowych klientów Lexusa, stając się głównym czynnikiem rozwoju marki w regionie.

Budując na tych osiągnięciach, Lexus całkowicie przeprojektował NX-a, aby dostosować nowy model do rosnących oczekiwań klientów – aż 95% części samochodu zostało zastąpionych nowymi komponentami. Zmiany są widoczne zarówno pod względem osiągów i właściwości jezdnych, jak i wydajności.

Nowy model powstał w zgodzie z zasadą Lexusa „człowiek w centrum uwagi”, dzięki której Lexus NX realizuje koncepcję jakości, wyrażoną hasłem „Poczuj więcej w każdym momencie” (Feel More in Every Moment).

Nowy Lexus NX zastał zaprezentowany po raz pierwszy 12 czerwca 2021 roku, zaś do europejskich salonów trafi w czwartym kwartale 2021 roku.

Lexus 23.06.2021


Copyrights 2017: www.millenium.pl