sekretariat - 

22 560 70 00

godziny pracy - 

8:00 - 16:00

WIADOMOŚCI

Premiera SsangYong Korando e-Motion

• Globalny debiut w pełni elektrycznego SUV-a SsangYong

• Sprzedaż rozpocznie się nie w rodzimej Korei, a Europie

• Bateria o pojemności 61,5kWh i nawet 474km zasięgu w mieście

• Polska premiera Korando e-Motion wiosną 2022


Najstarszy południowokoreański producent samochodów – SsangYong, zaprezentował swój pierwszy w pełni elektryczny model. Korando e-Motion to pełnoprawny SUV o długości niemal 4,5 metra i zaskakująco przestronnym wnętrzu – pojemność bagażnika wynosi 551 litrów (wg VDA), co stanowi najlepszy wynikiem w klasie. E-Motion zachwyca charakterystyczną linią nadwozia i dużym prześwitem, wyróżniając się na tle konkurentów z napędem elektrycznym. Niebieskie detale nadwozia i zamknięta osłona chłodnicy odróżniają elektryczne e-Motion od jego siostrzanych modeli z napędem konwencjonalnym i już na pierwszy rzut oka identyfikują go jako samochód elektryczny.

Za napęd w Korando E-Motion odpowiada silnik elektryczny o mocy 140 kW/190 KM, natomiast bateria o pojemności 61,5 kWh pozwala na uzyskanie zasięgu 339 km (WLTP – w trakcie homologacji) i nawet 474 km w ruchu miejskim. Szybkie ładowanie zapewni przyłącze CCS: naładowanie akumulatora w optymalnym zakresie 20-80 % zajmie tylko 33 minuty.
Korando E-Motion, mimo zastosowania elektrycznego napędu, zapewni wszechstronność, jakiej klienci oczekują od samochodu typu SUV-a: największy prześwit w klasie 177 mm, wysokie kąty natarcia i zejścia czy holowanie przyczepy o masie do 1,5 tony.

SsangYong Motor Company, producent samochodów terenowych oraz SUV-ów od niemal 70 lat, posiada obecnie w ofercie SUV-y z napędem konwencjonalnym: kompaktowe Tivoli w dwóch długościach, rodzinne Korando, terenowego Rextona oraz pick-upa Musso (dostępnego z krótką i długą przestrzenią załadunkową). Wszystkie samochody posiadają fabryczną 5-letnią gwarancję, potwierdzając wysoką jakość i koreańską niezawodność.

Premiera elektrycznego Korando e-Motion na rynku polskim została zaplanowana na wiosnę 2022 roku. Pełna specyfikacja wraz z cennikiem zostaną opublikowane w późniejszym okresie.

SsangYong 14.12.2021


Copyrights 2017: www.millenium.pl