sekretariat - 

22 560 70 00

godziny pracy - 

8:00 - 16:00

WIADOMOŚCI

Nowy Fiat Scudo

Nowe Scudo to nowoczesny i technologicznie zaawansowany samochód, oparty teraz na platformie mid-van Stellantis i dostępny zarówno w wersji 100% elektrycznej, jak i spalinowej, z silnikiem diesla ostatniej generacji. Nowe Scudo jest zatem drugim samochodem dostawczym marki Fiat Professional dostępnym także w wersji elektrycznej, dołączając do E-Ducato wprowadzonego na rynek w kwietniu br. Nowy model uzupełnia i rozszerza gamę samochodów marki, dla zaspokojenia zróżnicowanych potrzeb klientów-prawdziwych profesjonalistów, którzy traktują swój pojazd przede wszystkim jako narzędzie pracy i źródło dochodu. Aby sprostać takim potrzebom, nowe Scudo jest wyposażone w szereg funkcji, które czynią go najlepszym w swojej klasie.


Po raz kolejny, Fiat Professional odgrywa wiodącą rolę w segmencie D samochodów dostawczych i powraca do historycznej nazwy pojazdu produkowanego do 2016 r. w fabryce Stellantis w Hordain we Francji, aby zastąpić Talento.

BEZKOMPROMISOWA WERSJA ELEKTRYCZNA

Manifest bezkompromisowego Scudo odnajdujemy w charakterystykach wersji elektrycznej, najlepszych w swojej klasie, do których należy m.in. zasięg do 330 km w cyklu WLTP, idealny dla osób pracujących w mieście i na przedmieściach.
Wersja bezemisyjna charakteryzuje się również wyjątkową łatwością dostosowania do potrzeb klienta, oferując dwa rozmiary akumulatorów - 50 i 75 kWh, z mocą ładowania AC (prąd zmienny) do 11 kW i do 100 kW w DC (prąd stały), aby naładować akumulator, teraz jeszcze bardziej pojemny, do 80% w zaledwie 45 minut.
Ładowność nie zmienia się niezależnie od układu napędowego i należy do najlepszych w segmencie, oferując do 6,6 m3 pojemności ładunkowej, ładowność użytkową do ponad 1 t i uciąg do 1 t.

DO UŻYTKU PROFESJONALNEGO, Z KOMFORTEM JAZDY SAMOCHODU OSOBOWEGO

Grupą docelową są osoby korzystające ze swojego samochodu w celach zawodowych, spędzające za kierownicą 8 lub więcej godzin dziennie. Właśnie dlatego komfort jest aspektem, który został starannie przeanalizowany na etapie projektowania. Jednym z najważniejszych celów nowego Scudo jest zapewnienie bezstresowej pracy dzięki rozwiązaniom, takim jak pozycja za kierownicą zbliżona do pozycji w samochodzie osobowym, najwyższy poziom izolacji akustycznej służący do zminimalizowania wstrząsów i wibracji.
- kompaktowe wymiary zewnętrzne (długość poniżej 5 metrów i wysokość 1,9 m w wersji bazowej) sprawiają, że Scudo nadaje się do wszechstronnego użytku, zapewniając zwinność niezbędną podczas jazdy po mieście
- wyświetlacz Head-Up dostarcza kluczowych informacji bez rozpraszania uwagi kierowcy, zmniejszając tym samym poziom stresu
- pozycja kierowcy podobna do tej w samochodzie osobowym oferuje doskonały poziom komfortu, a podniesiony fotel gwarantuje optymalną widoczność na drodze. Ergonomiczny stopień zapewnia łatwy dostęp do kabiny
- doskonałe trzymanie się drogi, komfort zawieszenia są zapewnione w każdych warunkach jazdy dzięki przedniemu i tylnemu zawieszeniu niezależnemu (wzmocniona oś przednia z kolumną McPhersona i stabilizatorem poprzecznym i oś tylna z wahaczami skośnymi wzdłużnymi), które zwiększa zwiększających sztywność sprężyn i amortyzatorom o zmiennej charakterystyce tłumienia (AMVAC), która zmienia tłumienie w zależności od prześwitu pojazdu.

BEZPIECZEŃSTWO - PEŁNY ZESTAW FUNKCJI ADAS

Nowy Fiat Scudo oferuje bogaty zestaw funkcji bezpieczeństwa i systemów ADAS (Advanced Driver Assistance Systems), w sumie 14, takich jak:
• automatyczne rozpoznawanie znaków drogowych
• automatyczny system hamowania awaryjnego, aktywowany w momencie wystąpienia wysokiego ryzyka kolizji
• Lane Departure Warning, ostrzegający kierowcę o zjeżdżaniu z pasa ruchu, oraz Blind Spot Alert, ważna funkcja ostrzegająca o pojazdach znajdujących się w martwym polu lusterka wstecznego podczas wyprzedzania.
Samochód jest również wyposażony w system wczesnego ostrzegania o przeszkodach na drodze, system ostrzegania przed kolizją czołową oraz praktyczną kamerę cofania, która umożliwia panoramiczny widok 180°, co ułatwia parkowanie.
Aby zapewnić optymalne osiągi i lepszą przyczepność w każdych warunkach, jak śnieg, błoto czy piasek, Fiata Scudo można wyposażyć w system Grip Control.
Wreszcie, wyświetlacz head-up dostarcza kierowcy wszystkich najważniejszych informacji, nie odwracając jego uwagi od drogi, natomiast przednie i tylne czujniki parkowania oraz kamera tylna, potrafiąca wyświetlić obraz 180° odtworzony z góry, pozwolą mu na wykonywanie manewrów parkowania zapewniając najwyższe bezpieczeństwo.

POMYSŁOWA MODUŁOWOŚĆ

Nowy Fiat Scudo został zaprojektowany jako wszechstronny samochód dostawczy, który jednak wygląda jak normalny samochód, a jego zaletą jest to, że oferuje inteligentne i praktyczne rozwiązania przy zachowaniu kompaktowych. Nowy Fiat E-Scudo jest również gotowy do przewozu pasażerów w celach służbowych i prywatnych. Jest w pełni konfigurowalny z maksymalnie 9 miejscami siedzącymi. W zależności od potrzeb, siedzenia można złożyć w celu zwiększenia przestrzeni ładunkowej, a składany drugi rząd siedzeń w wersji Scudo Brygadowe Składane pozwala na przewiezienie 3 dodatkowych osób w stosunku do wersji Furgon.
Same wymiary to kolejna mocna strona tego modelu: wysokość zaledwie 1,90 m, umożliwiająca łatwy wjazd do podziemnych magazynów oraz długość 5 m (do 5,3 m w wersji Maxi) sprawiają, że nowy Fiat Scudo to samochód, który może „przewieźć wszystko i wszędzie". Z myślą o szczególnych potrzebach w mieście dostępna jest również wyjątkowa w segmencie najkrótsza wersja „Compact", oferująca wszystkie zalety Scudo na długości zaledwie 4,6 metra.
Pojemność ładunkowa wynosząca 4,6, 5,3 lub 6,1 m3 w zależności od rozstawu osi oraz ładowność
do 1,4 t zapewniają nowemu Fiatowi Scudo bezkompromisowe możliwości.
Model charakteryzuje również szczególny rodzaj modułowości kabiny dzięki wyjątkowemu systemowi Moduwork, który przekształca siedzenie pasażera w miejsce pracy i powiększa przestrzeń ładunkową, umożliwiając przewożenie przedmiotów o długości do 4 metrów (wersja Maxi) i zwiększając objętość o
0,5 m3, do łącznej pojemności 6,6 m3. Samochód jest więc wystarczająco uniwersalny, aby spełnić wszystkie wymagania i potrzeby wszystkich klientów z różnych branż, od hydraulików, po kurierów zajmujących się dostawami do domu.

KONFIGURACJA I SILNIKI


Na dowód jego wielofunkcyjnej natury, nowy Fiat Scudo jest dostępny w trzech wersjach Furgon, Furgon Brygadowy, Platforma dwóch poziomach wyposażenia (Easy, i Lounge) oraz z czterema silnikami wysokoprężnymi, które stanowią uzupełnienie elektrycznego układu napędowego. Cała gama jest dostępna w wersji elektrycznej, począwszy od wersji Furgon, poprzez Furgon Brygadowy aż po Kombi (ta ostatnia wersja z maksymalnie 9 miejscami siedzącymi). Tak szeroka gama podnosi atrakcyjność nowego Fiata Scudo dla transportu osobowego, firm zajmujących się zabudową oraz dla rynku pojazdów rekreacyjnych, w którym to sektorze Fiat Professional jest liderem w Europie.
Silniki dla wszystkich potrzeb. Oprócz wersji elektrycznej, wyposażonej w silnik o mocy 100 kW (136 KM), dostępne są również cztery silniki Diesel: wersje o pojemności 1,5 litra i mocy 102 lub 120 KM z 6-biegową skrzynią manualną; wersja o pojemności 2,0 litra o mocy 145 KM z 8-biegową skrzynią manualną lub automatyczną oraz wersja o mocy 177 KM, również zestawiona z wydajną 8-biegową skrzynią automatyczną.
Dzięki gamie, która spełnia potrzeby zarówno profesjonalistów, jak i menedżerów flot, oferując skuteczne rozwiązania i bezstresowe doświadczenia zapewniające ciągłość i rentowność biznesu, nowy Fiat Scudo jest gotowy, by stać się znaczącą marką w segmencie D, tj. lekkich samochodów dostawczych. Wprowadzenie wersji o zerowej emisji spalin jest również kolejnym elementem strategii stopniowej elektryfikacji gamy Stellantis i oczekuje się, że spotka się z dużym zainteresowaniem właścicieli firm, którzy dbają o rentowność swojej działalności, ale również szanują środowisko naturalne.


Podany zasięg ustalono na podstawie nowej światowej zharmonizowanej procedury badania pojazdów lekkich WLTP (Rozporządzenie (UE) 2017/1151). Rzeczywisty zasięg samochodów zelektryfikowanych może różnić się w zależności od prędkości, ogrzewania, warunków atmosferycznych i topografii terenu. Na zasięg wpływają również inne czynniki takie jak indywidualny styl jazdy, ciśnienie w oponach, korzystanie z dodatkowych urządzeń (np. klimatyzacji lub radia) czy obciążenie ładunkiem.


Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

29-12-2021Stellantis


Copyrights 2017: www.millenium.pl