sekretariat - 

22 560 70 00

godziny pracy - 

8:00 - 16:00

WIADOMOŚCI

MINI John Cooper Works Clubman Untold Edition.

Jako nowoczesna interpretacja klasycznej koncepcji shooting-brake MINI Clubman wyraźnie wyróżnia się na tle konkurencji w segmencie kompaktów klasy premium. Status ten, który teraz w wersji Untold Edition prezentuje się szczególnie intensywnie, charakteryzuje indywidualna koncepcja karoserii i stylowe niedopowiedzenie. Charakterystyczne cechy stylistyczne oraz lakier metalizowany w kolorze Sage Green, dostępny po raz pierwszy w MINI Clubman, nadają modelowi edycyjnemu, który będzie dostępny od marca 2022 roku, charyzmatyczny wygląd.


Do tego dochodzą typowe dla marki ekskluzywne elementy sygnalizujące frajdę z jazdy, które w MINI John Cooper Works Clubman Untold Edition (zużycie w cyklu mieszanym: 7,9 – 7,4 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 180 – 168 g/km) autentycznie podkreślają mocno sportowy charakter jego napędu. Zainspirowany pakietem aerodynamicznym John Cooper Works wygląd przedniego i tylnego zderzaka wskazuje na niezwykle porywający i zwinny charakter tego modelu napędzanego czterocylindrowym silnikiem turbo o pojemności 2,0 litra i mocy 225 kW (306 KM). Za transmisję nadzwyczajnej siły jego napędu odpowiada 8 stopniowa sportowa skrzynia Steptronic oraz inteligentny napęd na wszystkie koła ALL4.

W ciągu 4,9 sekundy MINI John Cooper Works Clubman Untold Edition rozpędza się od 0 do 100 km/h, po czym nadal bardzo szybko przyspiesza – aż do ograniczonej elektronicznie prędkości maksymalnej 250 km/h.

Kolejnym ekskluzywnym elementem stylistycznym MINI John Cooper Works Clubman Untold Edition są listwy na dole karoserii utrzymane po raz pierwszy w kolorze ciemnej zieleni. Charakterystyczne dla tej edycji jest także pięć wąskich, równoległych sportowych pasów biegnących centralnie przez maskę silnika i dach. Wydrukowane w 3D wysokiej jakości ozdobniki boczne nawiązują do wzoru sportowych pasów, który jest również odzwierciedlony w logo wyświetlanym z lusterek zewnętrznych oraz na listwach progowych. Wyraziste elementy stylistyczne podkreślają ekstrawagancką koncepcję karoserii, która dzięki czworgu drzwiom, wyjątkowo długiej linii dachu i dwojgu otwieranym na boki drzwiom Splitdoor z tyłu zapewnia także wyjątkowo wszechstronną funkcjonalność.

Na życzenie dach i lusterka zewnętrzne oferowane są w kontrastującym kolorze czarnym. Integralną część charakterystycznej stylistyki tej edycji stanowią klamki drzwi, końcówki rur wydechowych, logo MINI i oznaczenie modelu w kolorze Piano Black. 18-calowe obręcze kół ze stopów lekkich Untold Spoke Bicolor w kolorze Jet Black i Refined Brass zostały stworzone wyłącznie do tej edycji. Ten kolor przypominający szlachetny mosiądz zastosowano również na obramowaniu i poprzeczce atrapy chłodnicy, a także na napisie „Clubman” na tylnych drzwiach Splitdoor.

Antracytowa podsufitka i fotele sportowe w tapicerce MINI Yours ze skóry Lounge w kolorze Sage Green nadają wnętrzu MINI Cooper S Clubman Untold Edition sportowy i ekskluzywny charakter. Jasne stebnowanie i lamówki oraz tekstylne wstawki w górnej i zewnętrznej części oparć foteli podkreślają stylową atmosferę wnętrza. Alternatywnie fotele sportowe są dostępne również w skórze MINI Yours Lounge w kolorze Carbon Black. W kokpicie połączono podświetlane listwy akcentowe w kolorze Sage Green oraz ekskluzywnie zaprojektowane powierzchnie wewnętrzne z subtelnym wzorem w paski i zieloną kolorystyką. Obramowanie nawiewów powietrza w kolorze Refined Brass nadaje im wyjątkowo szlachetny wygląd. Na dolnym ramieniu sportowej kierownicy obitej skórą Nappa oraz na dywanikach znajduje się plakietka MINI Untold Edition.

Oprócz ekskluzywnych cech stylistycznych MINI John Cooper Works Clubman Untold Edition oferuje również wyposażenie o szczególnie wysokiej jakości. Obejmuje ono także diodowe reflektory adaptacyjne, pakiet MINI Excitement i funkcję MINI Driving Modes oraz pakiet oświetlenia wnętrza.

Oferowany również w standardzie pakiet Connected Media obejmuje wyświetlacz dotykowy o przekątnej 8,8 cala w centralnym zestawie wskaźników, usługę cyfrową MINI Online, usługi zdalne oraz integrację smartfonów umożliwiającą korzystanie z Apple CarPlay i innych aplikacji za pośrednictwem systemu operacyjnego samochodu.

Najnowsza generacja systemu obsługi MINI oferuje zoptymalizowane możliwości szybkiej i intuicyjnej obsługi funkcji pojazdu, systemu audio, komunikacji, nawigacji i aplikacji. Do aktywacji żądanej pozycji menu służą dynamiczne widżety na ekranie dotykowym, które można wybrać ruchem przesunięcia, jaki wykonuje się w smartfonie. Inteligentną łączność na najwyższym poziomie zapewnia opcjonalny pakiet Connected Navigation Plus, obejmujący między innymi wielofunkcyjny wyświetlacz wskaźników, system nawigacyjny, wyświetlacz MINI Head-Up, system telefoniczny z ładowaniem bezprzewodowym oraz liczne usługi cyfrowe, w tym asystenta głosowego Amazon Alexa, usługi zdalne i informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym.

BMW 24-02-2022


Copyrights 2017: www.millenium.pl