sekretariat - 

22 560 70 00

godziny pracy - 

8:00 - 16:00

WIADOMOŚCI

Nowy Mercedes-Benz GLC – najbardziej dynamiczny model w cenionej rodzinie SUV-ów Mercedesa


Nowy GLC w każdym szczególe ucieleśnia nowoczesny, sportowy luksus Mercedes-Benz. To najbardziej dynamiczny model w uznanej rodzinie SUV-ów z gwiazdą, co już na pierwszy rzut oka podkreśla jego design: wyjątkowe proporcje, efektowne płaszczyzny, precyzyjnie uformowane krawędzie oraz wysokiej jakości wnętrze. Nowy GLC imponuje również osiągami i efektywnością. Model będzie dostępny tylko z napędami hybrydowymi: jako hybryda plug-in lub tzw. miękka hybryda (ang. mild hybrid) z instalacją 48 V oraz zintegrowanym rozrusznikoalternatorem. Hybrydy plug-in oferują ponad 100 km zasięgu w trybie elektrycznym (WLTP), umożliwiając odbywanie codziennych przejazdów głównie na napędzie elektrycznym. W każdym terenie GLC czuje się jak w domu: czy to na asfalcie, czy poza nim imponuje komfortem i poręcznością prowadzenia. Poza utwardzonymi nawierzchniami pomagają mu rozwiązania takie jak standardowy napęd 4MATIC, elektryczny tryb terenowy w hybrydach plug-in, ekran off-roadowy oraz funkcja podglądu nawierzchni pod pojazdem. A nowa tylna oś skrętna sprawia, że GLC jest jeszcze zwrotniejszy i bezpieczniejszy.

„Nowy GLC kontynuuje historię sukcesu swoich poprzedników: od chwili wprowadzenia samochody z tej popularnej serii SUV-ów wybrało 2,6 miliona klientów. To jeden z najważniejszych modeli w naszym portfolio – w ciągu ostatnich 2 lat był najlepiej sprzedającym się modelem Mercedes-Benz. Jestem przekonana, że dzięki połączeniu przyjemności z jazdy, nowoczesnego designu oraz funkcji takich jak ekran off-roadowy czy nasza nawigacja z rozszerzoną rzeczywistością nowy GLC zachwyci zarówno poszukiwaczy przygód, jak i rodziny” – powiedziała Britta Seeger, członek zarządu Mercedes-Benz Group AG odpowiedzialna za sprzedaż.

Wysokie standardy nowego GLC są widoczne w każdym szczególe. Na przykład najnowsza generacja systemu informacyjno-rozrywkowego MBUX (Mercedes-Benz User Experience) czyni jego wnętrze jeszcze bardziej cyfrowym i inteligentnym – zarówno osprzęt, jak i oprogramowanie reprezentują znaczący krok naprzód. Wysokiej jakości grafiki na ekranie zestawu wskaźników oraz centralnym wyświetlaczu ułatwiają sterowanie funkcjami pojazdu. Oba ekrany (LCD) prezentują informacje w estetyczny, uporządkowany i przejrzysty sposób. Pełnoekranowa nawigacja oferuje najlepsze możliwe prowadzenie po trasie, a jako opcja może zostać wzbogacona o rozszerzoną rzeczywistość – kamera rejestruje wówczas otoczenie przed samochodem, a główny wyświetlacz „nakłada” na jej obraz wirtualne obiekty i informacje. Należą do nich m.in. znaki drogowe, strzałki, zalecenia dotyczące zmiany pasa czy numery domów. Efekt: jeszcze łatwiejsze dotarcie do celu, zwłaszcza w mieście.

Zdolność dialogu i uczenia się asystenta głosowego „Hej Mercedes” bazuje na najnowocześniejszych algorytmach, dzięki czemu z czasem coraz bardziej dostosowuje się on do życzeń i preferencji użytkownika. Harmonijna integracja dostawców strumieniowego przesyłania muzyki pozwala cieszyć się spersonalizowanymi doznaniami muzycznymi, a nowa bezpłatna funkcja Newsflash zapewnia bieżący dostęp do indywidualnie wyselekcjonowanych informacji: na życzenie MBUX generuje krótkie wiadomości o długości do dwóch minut. Z kolei funkcja MBUX Smart Home zamienia GLC w mobilne centrum sterowania inteligentnym domem. Temperatura, oświetlenie, rolety oraz urządzenia elektryczne mogą być zdalnie monitorowane i sterowane za pośrednictwem systemu operacyjnego w samochodzie.

„Nowy GLC ma wszystkie cechy, które wyróżniają SUV-y Mercedesa: oferuje bezkompromisowe bezpieczeństwo prowadzenia na drodze, wyjątkową dynamikę jazdy i doskonałe własności terenowe” – podsumował Jörg Bartels, kierownik ds. ogólnej integracji pojazdów. „Wysoki poziom komfortu jazdy i przekonująca ogólna akustyka sprawiają, że nowy GLC jest doskonałym towarzyszem na długich dystansach – a jednocześnie zapewnia mnóstwo przyjemności z jazdy. Jeśli chodzi o rozwiązania specyficzne dla SUV-ów, na uwagę zasługuje nasz innowacyjny cyfrowy widok nawierzchni pod maską przednią, który oferuje kierowcy zwiększoną świadomość, zwłaszcza podczas jazdy w terenie. A w przypadku holowania przydają się dwie nowości: zoptymalizowana funkcja planowania trasy oraz Asystent manewrowania z przyczepą”.

Mercedes 09.06.2022


Copyrights 2017: www.millenium.pl