sekretariat - 

22 560 70 00

godziny pracy - 

8:00 - 16:00

WIADOMOŚCI

Nissan prezentuje prototypowego sedana

Nissan Motor Co., Ltd. zaprezentował prototypowego sedana wyposażonego w około 30 różnych urządzeń, które powstały dzięki nieograniczonej pomysłowości inżynierów marki. Contemporary Lifestyle Vehicle (samochód zgodny ze współczesnym stylem życia), stworzony w ramach podejścia DIY („zrób to sam”), będzie wystawiony w galerii głównej siedziby Nissana do 2 kwietnia. Aktualnie można go również oglądać na kanale Nissana w serwisie YouTube tutaj.


Prototyp bazuje na kultowym modelu Skyline i jest wyposażony w liczne rozwiązania, które pozwalają użytkownikowi na komfortowe jedzenie, spanie czy codzienną rozrywkę. Aby osiągnąć taki poziom użyteczności bez kompromisów w zakresie funkcjonalności i stylowego designu, Nissan zintegrował poszczególne urządzenia i połączył je ze sztuczną inteligencją. Wynikiem tych działań są zaskakujące funkcje, które nie tylko robią niesamowite wrażenie, ale przede wszystkim są niezwykle ergonomiczne i doskonale wpisują się w nowoczesny styl życia. Przyjęcie podejścia DIY zamiast konwencjonalnych rozwiązań konstruktorskich pozwoliło zespołowi ustalić cele, osiągnąć je w optymalny i wydajny sposób i stworzyć samochód, który przewyższa wszelkie oczekiwania.

Tetsuro Ueda, główny ekspert w Laboratorium Mobilności i Sztucznej Inteligencji Nissana, powiedział: „Innowacje, które wzbogacają życie ludzi, to cel naszej firmy. Warto zaznaczyć, że innowacje to nie tylko bezprecedensowe zaawansowane technologie, takie jak elektryfikacja i inteligentne pojazdy. Jest to również poszukiwanie nowych możliwości pośród tego, co już istnieje, i szukanie sposobów na uczynienie doświadczenia klienta jeszcze przyjemniejszym. Podejście «Zrób to sam» doskonale nadaje się do tego rodzaju innowacji. Przede wszystkim ogromną frajdę sprawiło nam tworzenie prototypu. Contemporary Lifestyle Vehicle to nowoczesna interpretacja koncepcji jedzenia, spania i spędzania czasu wolnego w samochodzie. Wierzymy, że innowacje oparte na koncepcji DIY to również skuteczna odpowiedź na kwestie zrównoważonego rozwoju. Contemporary Lifestyle Vehicle to dopiero pierwszy krok, aby zademonstrować wpływ, jaki podejście «Zrób to sam» będzie miało na produkcję. Będziemy nadal poszukiwać innowacji, by dostarczać naszym klientom jeszcze bardziej emocjonujących wrażeń”.

Nissan 30-03-2023


Copyrights 2017: www.millenium.pl