wersja rosyjska wersja angielska

Rekordowy wynik sprzedaży Volkswagena we wrześniu

We wrześniu 2017 roku marka Volkswagen przekazała klientom na całym świecie 593.700 samochodów, co oznacza wzrost o 8 procent w porównaniu z tym samym miesiącem w poprzednim roku. Od stycznia na świecie dostarczono do klientów łącznie 4,49 miliona samochodów marki Volkswagen. Oznacza to wynik o 3 procent większy niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Jürgen Stackmann, Członek Zarządu marki do spraw Sprzedaży, stwierdził: „Wrzesień był rekordowym miesiącem dla marki. Dostarczyliśmy klientom najwięcej samochodów w naszej historii – łącznie na całym świecie, jak również na pojedynczych rynkach w Chinach, Kanadzie, Chile, Szwecji i na Słowacji. Także na niemieckim rynku odnotowaliśmy pozytywny sygnał, zamówienia są znacznie większe niż we wrześniu zeszłego roku. Sytuacja marki we wszystkich regionach jest nadal pozytywna. W trzecim kwartale wzrost wyniósł 7 procent w porównaniu z rokiem poprzednim”. W Polsce zarejestrowano we wrześniu 4083 osobowe Volkswageny, ponad 18% więcej niż w tym samym miesiącu poprzedniego roku. W okresie od stycznia do września klientów w naszym kraju znalazło 35.589 osobowych Volkswagenów, tj. o 17% więcej niż w analogicznym okresie w 2016 roku.

Sprzedaż samochodów marki Volkswagen we wrześniu w poszczególnych regionach:

• W Europie dostarczono do klientów 158.500 nowych samochodów, co oznacza, że sytuacja w tym regionie jest stabilna. Znaczny wzrost sprzedaży marka Volkswagen odnotowała w Szwecji (+15 procent), między innymi dzięki dużemu popytowi na Tiguana, a także w Polsce (+18 procent) i na Słowacji (+14 procent).

• Dostawy w Niemczech wyniosły 44.100 samochodów i okazały się niższe (-9 procent), co wywarło wpływ na ogólny bilans sprzedaży w Europie Zachodniej (-3 procent). W Niemczech widać jednak wyraźny trend wzrostowy, spowodowany pozytywnym wpływem ulg na zakup nowego modelu po złomowaniu starego auta z silnikiem Diesla.

• W regionie Europy Środkowej i Wschodniej marka Volkswagen odnotowała znaczny wzrost: o 14 procent. Zawdzięcza go w dużym stopniu pozytywnej sytuacji na rynku rosyjskim, na którym dostarczono o 15 procent więcej samochodów.

• W Ameryce Północnej do klientów trafiło 53.800 samochodów, czyli o 18 procent więcej niż we wrześniu poprzedniego roku. Dzięki wprowadzeniu do sprzedaży SUV-a Atlas oraz Tiguana Long Wheel Base marka jest teraz reprezentowana w kolejnym ważnym segmencie północnoamerykańskiego rynku. Ilość dostaw w USA wzrosła o 33 procent i wyniosła 32.100 samochodów. W samej Kanadzie zanotowano we wrześniu wzrost o 51 procent do 7.600 egzemplarzy, co oznacza, że był to miesiąc rekordowy dla tego rynku. Również w tym przypadku do tak dobrego wyniku przyczyniała się sprzedaż modeli z segmentu SUV – Atlasa i Tiguana LWB.

• W Ameryce Południowej we wrześniu dostarczono klientom 37.900 samochodów – jest to wzrost o 84 procent. Do tego wyniku przyczyniły się Brazylia, której wynik zwiększył się o 131 procent, a także Argentyna (wzrost 44 procent) i Chile (+ 49 procent). W porównaniu z poprzednim rokiem w krajach tych mocno wzrósł przede wszystkim segment małych samochodów z takimi modelami jak Gol i Voyage.

• Nadal pozytywnie rozwijała się we wrześniu sytuacja w Chinach. Na tym największym rynku Volkswagen dostarczył klientom 310.500 samochodów, co odpowiada wzrostowi o 7 procent. Wrzesień okazał się pod tym względem rekordowy w całej historii Volkswagena w Chinach. Nowy SUV Teramont w trzecim miesiącu swojej sprzedaży znalazł 8.600 nabywców. Szczególnym popytam we wrześniu cieszyły się także modele z rodziny Tiguana – sprzedano ich 33.700, czyli o 51 procent więcej.

Volkswagen 09-10-2017

Redakcja:

Dariusz WołoszkaRobert Kulczyk


Nasi partnerzy:www.Auto.pl - bezpłatne ogłoszenia motoryzacyjneAbarth

Alfa Romeo

Aston Martin

Audi

Bentley

BMW

Cadillac

Chevrolet

Chrysler

Citroen

Dacia

Dodge

Fiat

Ford

Honda

Hyundai

Infiniti

Jaguar

Jeep

Kia

Lancia

Land Rover

Lexus

Mazda

Mercedes

Mini

Mitsubishi

Nissan

Opel

Peugeot

Porsche

Renault

Saab

Seat

Skoda

Smart

Subaru

Suzuki

Tata

Toyota

Volvo

Vw