sekretariat - 

22 560 70 00

godziny pracy - 

8:00 - 16:00

PL EN RUS
WIADOMOŚCI

Nowy Opel Grandland X w finałowej szóstce plebiscytu AUTOBEST 2018

• Niedawno testowany, teraz w finale: Grandland X wśród samochodów, które zdaniem jury warto kupić w Europie

• Przekonujące atuty: nowy kompaktowy SUV marki Opel imponuje stylistyką, najnowszymi technologiami i funkcjonalnością

• Historia sukcesu: Opel zdobywcą wielu nagród w prestiżowych międzynarodowych konkursach

Nowy Opel Grandland X, który niedawno miał światową premierę na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym we Frankfurcie i był testowany przez dziennikarzy, zdążył już wyprzedzić wielu rywali w wyścigu o miejsce w finale europejskiej edycji plebiscytu „AUTOBEST 2018”. Informację tę ogłosiło w zeszłym tygodniu jury tego prestiżowego międzynarodowego konkursu. Jury złożone z dziennikarzy reprezentujących 31 europejskich krajów testuje nowe modele ubiegające się o tę cenioną nagrodę. Zwycięzca otrzymuje tytuł „Best Buy Car of Europe 2018”, czyli najlepszego zakupu na rynku motoryzacyjnym na starym kontynencie. Dynamiczny kompaktowy SUV marki Opel został zakwalifikowany do finału jako jeden z sześciu godnych siebie przeciwników. Jury AUTOBEST ocenia kandydatów w różnych kategoriach, takich jak funkcjonalność, stylistyka oraz nowe technologie, a także sieć serwisowa, dostępność części zamiennych i cena.

Nowy Opel Grandland X wyróżnia się pod wieloma względami: nowoczesne, atletyczne linie, atrakcyjny off roadowy styl oraz typowe cechy samochodu sportowo-użytkowego, takie jak podwyższona pozycja za kierownicą i dobra widoczność we wszystkich kierunkach. Ponadto nowość rynkowa dla łowców przygód jest wyposażona w liczne najnowsze rozwiązania techniczne, takie jak elektroniczna kontrola trakcji IntelliGrip, a także oferuje mnóstwo miejsca i komfortu nawet dla pięciu osób. Wszystkie te atuty w połączeniu z atrakcyjnym stosunkiem ceny do osiągów pomogły nowemu zawodnikowi z segmentu SUV ów zakwalifikować się do finału AUTOBEST 2018. O ostatecznym wyniku zadecydują liczne jazdy testowe i kolejne oceny na torze w Vairano we Włoszech. Zwycięzca — „Best Buy Car of Europe” — zostanie ogłoszony w połowie grudnia.

Grandland X jako najnowszy kandydat Opla do nagrody kontynuuje dobrą tradycję tej marki. W ostatnich latach producent z Rüsselsheim był wielokrotnie honorowany w różnych kategoriach prestiżowego plebiscytu AUTOBEST:

• Opel Corsa zdobył nagrodę AUTOBEST i tytuł „Best Buy Car of Europe” w 2007 i 2015 roku — w ten sposób wyróżniono aż dwie generacje tego małego, ale uniwersalnego auta.

• W 2009 roku pierwsza generacja Opla Insignii zachwyciła jury stylistyką i zdobyła nagrodę DESIGNBEST.

• Doceniono również przyjazne dla środowiska modele Opel Ampera i Opel Ampera e, przyznając im nagrody ECOBEST odpowiednio w 2011 i 2016 roku.

• Ponadto aktualna generacja Opla Astry zdobyła nagrodę SAFETYBEST 2015 za wyznaczające trendy matrycowe reflektory IntelliLux LED®.

• Z kolei nagroda COMPANYBEST przyznana firmie Opel w 2016 roku była wyrazem uznania dla koncepcji „łączenia rzeźbiarskiego artyzmu z niemiecką precyzją”, którą zdaniem jury Opel realizuje zarówno w odniesieniu do poszczególnych modeli jak i całokształtu swojej działalności.

Opel 09.10.2017


Copyrights 2017: www.millenium.pl