sekretariat - 

22 560 70 00

godziny pracy - 

8:00 - 16:00

WIADOMOŚCI

Nowe, ekskluzywne akcenty dla MINI Cooper SE

Dzięki świeżym akcentom stylistycznym i nowym elementom wyposażenia MINI Cooper SE (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 0,0 l/100 km; zużycie energii w cyklu mieszanym 17,6–15,2 kWh/100 km zgodnie z WLTP, emisja CO2 w cyklu mieszanym: 0 g/km) od marca 2021 roku wniesie do świata elektromobilności jeszcze więcej typowej dla marki frajdy z jazdy. Nowy, pierwszy całkowicie elektryczny model brytyjskiej marki premium prezentuje się wyjątkowo atrakcyjnie w kolekcji MINI ELECTRIC. Edycja specjalna łączy wizualne akcenty najnowszej wersji MINI, takie jak nowo zaprojektowany przód i dach Multitone, z ekskluzywnymi elementami stylistycznymi w wyglądzie zewnętrznym i wewnętrznym oraz wysokiej jakości detalami wyposażenia.


Odświeżony styl sprawi, że również w nowym MINI Cooper SE okrągłe reflektory i sześciokątna atrapa chłodnicy, jako typowe elementy przedniej części pojazdu, zostaną jeszcze wyraźniej podkreślone. Do zakresu wyposażenia modeli z edycji specjalnej zalicza się również lakier metalizowany Island Blue, oferowany po raz pierwszy w MINI Cooper SE. Opcjonalnie dostępny jest nowy wariant kolorystyczny Rooftop Grey metallic. Częścią kolekcji MINI Electric jest ponadto niespotykany u konkurencji, jedyny w swoim rodzaju dach Multitone. Dzięki nowej technice lakierowania fabryka MINI w Oksfordzie stworzyła fascynujący gradient kolorów dachu od San Marino Blue przez Pearly Aqua do Jet Black, rozciągający się od obramowania przedniej szyby aż po sam tył.

Efektowny wygląd jest dodatkowo podkreślony przez ekskluzywny wzór maski silnika i listew bocznych, których subtelny gradient kolorów stanowi stylowe uzupełnienie dachu Multitone. Za subtelny i sportowy wygląd odpowiadają czarne lusterka zewnętrzne, 17-calowe obręcze kół ze stopów lekkich w stylistyce kolekcji MINI Electric Spoke oraz błyszczące elementy zewnętrzne w kolorze Piano Black, do których należy również obramowanie atrapy chłodnicy, reflektorów i lamp tylnych oraz logo MINI, oznaczenie modelu z tyłu, uchwyty drzwi oraz ozdobniki boczne.

Kolekcja MINI Electric obejmuje również diodowe reflektory adaptacyjne z funkcją matrycową dla świateł drogowych, listwy progowe z nadrukowanym logo MINI Electric, fotele sportowe z połączeniem tkaniny i skóry ekologicznej Light Grey, nowo zaprojektowane powierzchnie wewnętrzne w wersji MINI Yours Aluminium oraz podsufitkę w kolorze antracytu. Wyrafinowany charakter premium nadaje wnętrzu również kierownica sportowa ze skóry Nappa z wyróżniającym się logo MINI Electric w modelach z edycji specjalnej.

Kolekcja MINI Electric daje wyjątkowo ekskluzywną możliwość frajdy z jazdy bez lokalnej emisji spalin. Spontaniczne przekazywanie mocy przez silnik elektryczny o mocy 135 kW (184 KM), specyficzne dla tego modelu precyzyjne zestrojenie elementów zawieszenia i nisko położony środek ciężkości pomagają MINI Cooper SE osiągnąć typową dla marki zwinność. Umiejscowiony nisko w podłodze pojazdu wysokonapięciowy akumulator litowo-jonowy pozwala na uzyskanie w cyklu testowym WLTP zasięgu od 203 do 234 kilometrów.

Edycja specjalna MINI Cooper SE posiada opcjonalne nowo opracowane pakiety wyposażenia w zakresie komfortu, łączności oraz systemów wspomagania kierowcy. W zimne dni komfort poprawi oferowane po raz pierwszy ogrzewanie kierownicy. W wyposażeniu standardowym MINI Cooper SE znajduje się pakiet Connected Navigation. Wybór pakietu Connected Navigation Plus wzbogaca wyposażenie o wyświetlacz Head-Up, system telefoniczny z ładowaniem bezprzewodowym, usługami concierge oraz funkcjami Mini Connected XL.

Częścią pakietu systemów asystujących kierowcy jest nowe ostrzeganie przed zjechaniem z pasa ruchu, które wibracją kierownicy ostrzega kierowcę o ryzyku niezamierzonej zmiany pasa ruchu. W nowym pakiecie systemów asystujących kierowcy plus zawarty jest aktywny regulator prędkości, który po raz pierwszy zawiera funkcję Stop & Go. Dzięki temu system może w razie potrzeby wyhamować MINI Cooper SE aż do zatrzymania.

Wystarczy tylko delikatnie nacisnąć pedał gazu, aby ponownie ruszyć z miejsca i kontynuować jazdę z wykorzystaniem automatycznej regulacji prędkości i odległości. W ten sposób kierowca otrzymuje skuteczne wsparcie, zwłaszcza podczas jazdy w korku, i może cieszyć się większym komfortem jazdy, nawet jeśli frajda z jazdy jest chwilowo ograniczona.Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.

BMW 11-02-2021


Copyrights 2017: www.millenium.pl