sekretariat - 

22 560 70 00

godziny pracy - 

8:00 - 16:00

WIADOMOŚCI

10 Milionów Dacii

• Dacia właśnie wyprodukowała 10-milionowy samochód w historii • Duster Extreme w kolorze Urban Grey, który opuścił linię montażową w zakładzie w Mioveni (Rumunia), stał się bohaterem pamiątkowego i bardzo symbolicznego zdjęcia. To 10-milionowy pojazd Dacii, wyprodukowany od momentu powstania marki.

10 Milionów samochodów wyprodukowanych od 1968 r.

W środę 20 kwietnia Duster Extreme w kolorze Urban Grey, który właśnie opuścił linię montażową w zakładzie
w Mioveni (Rumunia), stał się bohaterem pamiątkowego i bardzo symbolicznego zdjęcia. To 10-milionowy pojazd Dacii, wyprodukowany od momentu powstania marki.

Liczba wyprodukowanych pojazdów marki Dacia, liczonych w milionach.

W tym:
• 2,6 miliona Dacii Sandero i Dacii Sandero Stepway, która nadal jest najlepiej sprzedającym się modelem do klientów indywidualnych w Europie od 2017 r.
• 2,3 miliona Dacii 1300 (w różnych wersjach)
• 2,1 miliona Dacii Duster, najlepiej sprzedającego się SUV-a w Europie od 2018 r. w segmencie klientów indywidualnych
• 1,95 miliona Dacii Logan i Logan MCV.

„Jesteśmy dumni z przekroczenia symbolicznego progu 10 milionów wyprodukowanych pojazdów. Ten wynik poświadcza, że pragmatyczna wizja marki, skoncentrowana na tym, co w samochodzie jest naprawdę ważne dla klienta, jest słuszna. Dzięki zdobytemu doświadczeniu Dacia zamierza nadal rosnąć w siłę i kontynuować wcześniej obrany cel – oferować atrakcyjne pojazdy dostosowane do stylu życia swoich użytkowników”.
Denis Le Vot, dyrektor generalny marek Dacia i Łada

Dacia – marka która rośnie w siłę

Dacia rozpoczęła montaż swojego pierwszego samochodu – Dacii 1100 – w sierpniu 1968 r.
Rok później kultowy model Dacia 1300 dał początek całej rodzinie samochodów (sedan, kombi, sportowe coupé i wersje dostawcze). Przez kolejnych 35 lat produkcji marka silnie wpisała się w rumuński krajobraz motoryzacyjny.

Jej przejęcie przez Grupę Renault w 1999 r. otworzyło nowy rozdział w historii Dacii.
Wraz z wprowadzeniem na rynek Logana w 2004 r. Dacia stała się międzynarodowym producentem samochodów,
a tempo sprzedaży wzrosło. W 2005 r. Dacia otworzyła pierwszą linię produkcyjną poza Rumunią, w zakładzie Somaca de Casablanca (w Maroku).

Dywersyfikacja gamy modeli ( Sandero, Duster...) i ich natychmiastowy sukces wymusiły konieczność trwałej rozbudowy mocy produkcyjnych:
- otwarcie nowego zakładu w mieście portowym Tanger w Maroku w 2012 r.,
- inauguracja nowej linii produkcyjnej wytwarzającej samochody wyłącznie na potrzeby lokalnego rynku algierskiego w Oranie w 2016 r.,
- rozpoczęcie w 2020 r. produkcji Springa – pierwszego w 100% elektrycznego samochodu Dacii – w zakładzie Shyian w Chinach.

Samochody Dacia są dziś sprzedawane w 44 krajach, głównie w Europie i krajach basenu Morza Śródziemnego.

Dacia 06.05.2022


Copyrights 2017: www.millenium.pl