sekretariat - 

22 560 70 00

godziny pracy - 

8:00 - 16:00

WIADOMOŚCI

Nowe Mitsubishi Colt – rewolucja w segmencie B już od 71 990 zł

* Cztery poziomy bogatego wyposażenia

* Dwie wersje silnika benzynowego i napęd hybrydowy,

* 17 zaawansowanych systemów wspomagających kierowcę

* Jedyny model w tej klasie z systemem autonomicznego parkowania i 5-letnią gwarancją

* 8-letnia gwarancja na pojemność akumulatora trakcyjnego HEV

* Atrakcyjne ceny od 71 990 zł

Na rynek europejski powraca Mitsubishi Colt https://www.mitsubishi.pl/colt-2023-premiera, model o doskonałej reputacji, który przyczynił się do sukcesu rynkowego japońskiego producenta na naszym kontynencie, trafiając do ponad 1,2 mln europejskich klientów od dnia premiery w 1978 roku. Siódma generacja Colta zapowiada technologiczną rewolucję nie tylko w gamie Mitsubishi, ale i w popularnym segmencie B. Nowe Mitsubishi COLT zadebiutuje w Polsce tej jesieni a ceny modelu startują od 71 990 zł.


Nowe Mitsubishi Colt jest samochodem stworzonym w Europie, z myślą o potrzebach i przyzwyczajeniach europejskich kierowców. Ustanawia nowe standardy jakości, wyposażenia, cyfryzacji i komfortu jazdy w segmencie B. Model w najbogatszych wersjach oferuje nawet 17 systemów wspomagających kierowców w codziennym użytkowaniu.

Europejczycy spędzają wiele godzin za kierownicą, a codzienne dojazdy są stałym elementem egzystencji. Kompan podróży zaprojektowany w sposób przemyślany musi więc uwzględniać styl życia właściciela, pozwalać na korzystanie z zasobów cyfrowych, do których mamy dostęp w domu i pracy oraz ułatwiać komunikację. Nowy Colt to jedyny model segmentu B z systemem autonomicznego parkowania i 5-letnią gwarancją. Poza wszystkimi tymi zaletami, oferuje wybór spośród gamy oszczędnych jednostek napędowych – od wolnossących i turbodoładowanych trzycylindrowych jednostek benzynowych o pojemności 1,0 litra, po układ w pełni hybrydowy, pozwalający na doładowanie akumulatora trakcyjnego podczas jazdy. Hybryda łączy czterocylindrową jednostkę benzynową o pojemności 1,6 litra, automatyczną skrzynię biegów pracującą w wielu trybach, silnik elektryczny o mocy 48 KM, generator wysokiego napięcia i akumulator o pojemności 1,2 kWh. Zaawansowany hybrydowy układ napędowy rozwija moc 143 KM, co daje Coltowi przewagę nad konkurentami, z których żaden w segmencie B nie dysponuje tak wysoką mocą. Jak widać Colt powraca do niezwykle konkurencyjnego, popularnego w Europie segmentu z wyjątkową ofertą, zarówno pod względem gamy dostępnych napędów, bezpieczeństwa, cyfryzacji, jak i komfortu.

Podejmujący rywalizację z silnymi konkurentami model wybiega w przyszłość, oferując kierowcy i pasażerom w najbogatszej wersji aż 17 systemów wspomagania kierowcy i elektronicznych udogodnień. Wszystkie funkcje są intuicyjne i zaprojektowane tak, aby ułatwić prowadzenie pojazdu. Już podstawowy poziom INFORM wyposażony jest w zestaw elektronicznych systemów asystenckich, o jakich kierowcy poprzednich sześciu generacji Colta nawet nie marzyli – są wśród nich: System stabilizacji toru jazdy, wspomagania ruszania na wzniesieniu, system ograniczający skutki kolizji czołowych, ostrzegania o niezamierzonym opuszczaniu pasa ruchu, wspomagania utrzymania na pasie ruchu i system rozpoznawania znaków drogowych. Pod względem rozwiązań elektronicznych, dbających o poczucie pewności kierowcy, Mitsubishi Colt stanowi rewolucyjny skok w epokę cyfryzacji i skomunikowania. Znacznie też wyprzedza w tej konkurencji modele, które będą z nim rywalizować w Europie.

Projektanci Colta, podążając za rosnącymi potrzebami konsumentów, stworzyli samochód, który z powodzeniem pełni rolę małego auta rodzinnego, oferując ponadprzeciętnie przestronną kabinę, jeden z największych w klasie bagażnik, mieszczący 391 litrów i liczne schowki o łącznej pojemności ponad 26 litrów. Szeroko otwierające się tylne drzwi ułatwiają dostęp do składanej i dzielonej asymetrycznie kanapy. Schowek pasażera ma pojemność aż 8,4 litra a kieszenie w drzwiach bez trudu pomieszczą 1,5-litrowe butelki z napojami.
Europejscy klienci, poszukujący modelu segmentu B mają coraz wyższe wymagania co do estetyki nadwozia i wnętrza, a także dostosowania samochodu do potrzeb właściciela i rodziny pod względem stylu, funkcjonalności i udogodnień. Nowego Colta zaprojektowano tak, aby uwzględniał różne gusta i preferencje oraz dawał duże pole personalizacji. Silna, a zarazem lekka sylwetka Colta, doskonale prezentująca się w każdym otoczeniu, zyskuje dodatkowe, wyróżniające akcenty w zależności od poziomu wyposażenia: INFORM, INVITE, INTENSE oraz INSTYLE. Skonfigurowana w prosty sposób oferta zmienia charakter nadwozia każdej z wersji dzięki palecie pięciu atrakcyjnych lakierów: metalicznej czerni Onyx, czerwieni Sunrise Red, błękitu Royal Blue, szarości Volcanic Grey i jednolitej bieli Arctic White. Wyróżnikami wersji są też detale występujące w dwóch odcieniach – poza kolorem lakieru, uzupełnione błyszczącą lub matową czernią – na lusterkach, listwach bocznych, spojlerze i osłonie podzderzakowej.

Producent przewidział dla Colta gamę dodatkowych oryginalnych akcesoriów, objętych gwarancją i opracowanych przez inżynierów odpowiedzialnych za stworzenie tego modelu. Lista akcesoriów obejmuje dziesiątki pozycji: osłony przednie, sportowe pedały, elementy ozdobne, listwy boczne, dywaniki, chlapacze, organizery, półki i kratki dzielące przestrzeń bagażową, haki holownicze, bagażnik na rowery, czy firmowe boksy dachowe.

Mitsubishi 29.09.2023

>

Copyrights 2017: www.millenium.pl