sekretariat - 

22 560 70 00

godziny pracy - 

8:00 - 16:00

WIADOMOŚCI

Nowa odsłona CUPRY Formentor. Flagowy model marki w jeszcze drapieżniejszym wydaniu

• CUPRA Formentor VZ5 w wersji Century Bronze oraz Enceladus Grey powstały z myślą o szóstej rocznicy powstania barcelońskiej marki.

• CUPRA zapowiada produkcję wyłącznie 222 egzemplarzy w nowych wersjach.

• Modele w obu limitowanych edycjach, staną się jednymi z najbardziej ekskluzywnych wersji w całej gamie pojazdów barcelońskiej marki.


CUPRA wprowadza dwie limitowane edycje swojego flagowego modelu. Od teraz CUPRA Formentor VZ5 zyska jeszcze bardziej progresywny charakter, dzięki nowym wyrazistym kolorom i oryginalnym detalom stylistycznym. Barcelońska marka zapowiada produkcję wyłącznie 222 egzemplarzy w obu limitowanych edycjach. Liczba ta jest nieprzypadkowa i nawiązuje do daty powstania marki (22.2.2018 r.).

– CUPRA Formentor VZ5 to maksymalny wyraz wydajności wysokich osiągów i dążenia marki do inspirowania nowego pokolenia miłośników samochodów. Limitowane edycje oddają hołd modelowi VZ5, zapewniając nowe spojrzenie na sportową estetykę pojazdu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz – powiedział Sven Schuwirth, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu SEAT S.A.

Dwa w pełni wyposażone modele z limitowanej edycji wyróżniają się nowymi matowymi lakierami – Century Bronze Matt i Enceladus Grey Matt. Oba wzbogacają odważny design CUPRA Formentor VZ5, który wykracza poza granice standardowego podejścia do projektowania sportowych samochodów.

Limitowana edycja Century Bronze obejmuje szereg unikalnych dodatków nadwozia oraz wnętrza. Od miedzianych osłon lusterek i wydechów z włókna węglowego, 20-calowych felg ze stopu miedzi (dostępna jest również opcja czarna), aż po ciemne chromowane emblematy CUPRA i logo marki. Nowości we wnętrzu obejmują natomiast fotele CUPBucket w kolorze czarnym, które zostały rozdzielone deskę rozdzielczą, podkreślając tym samym sportowy pazur limitowanego modelu.

Z kolei druga najnowsza odsłona modelu CUPRA Formentor VZ5 w kolorze Enceladus Grey zyskała ciemne chromowane napisy i logo CUPRA, 20-calowe felgi (z dostępną opcją miedzianą) oraz detale takie jak czarne osłony lusterek i rury wydechowe z włókna węglowego, a także czarne 20-calowe felgi (z dostępną opcją miedzianą). Wnętrze tej edycji zyskuje również fotele CUPBucket w kolorze czarnym i przeszywaną czarną deskę rozdzielczą.

Oba modele posiadają laserowo wygrawerowane numery na listwach przy drzwiach kierowcy i pasażera. CUPRA Formentor VZ5 wyposażona jest w kultowy 5-cylindrowy silnik TSI o pojemności 2,5 litra, który zapewnia moc 390 KM (287 kW) i moment obrotowy 480 Nm. Napęd ten w połączeniu ze zgrabną dwusprzęgłową skrzynią biegów DSG, tworzy pojazd bezkonkurencyjny pod względem zapewnianych emocji.

Modele w obu limitowanych edycjach, staną się jednymi z najbardziej ekskluzywnych wersji w gamie pojazdów barcelońskiej marki.

Producent nie podał jeszcze informacji na temat dostępności nowych wersji Formentora w Polsce.

Cupra 15.02.2024


Copyrights 2017: www.millenium.pl